Josephovi Benavidezovi sa podarilo nevídané, súpera ukončil dvakrát behom jedného zápasu

Súboj proti Alexovi Perezovi bol pre bývalého titulového vyzývateľa Josepha Benavideza mimoriadne dôležitý. Vzhľadom na to, že s budúcnosťou mušej váhy to nevyzerá dobre, potreboval Benavidez po prehre so Sergiom Pettisom dokázať, že stále patrí k špičke divízie a UFC by s ním v prípade rušenia mušej váhy malo počítať aj naďalej.

Benavidez už od prvých sekúnd pôsobil o poznanie lepšie ako v spomínanom ostatnom vystúpení proti mladšiemu z bratov Pettisovcov. Asi po troch minútach sa dostal do výhodnej pozície a Pereza zasypal tvrdými údermi. Zdalo, že duel je na konci, veď aj rozhodca Yves Lavigne pristúpil bližšie a dokonca položil ruky na Benavideza, ktorý následne zastavil svoj útok.

Yves Lavigne však prekvapujúco následne súboj neodmával a namiesto nechal oboch aktérov v zápase pokračovať. Benavideza táto nepochopiteľná chyba v podaní skúseného rozhodcu mohla stať viac než len výhru, no napokon si predsa pripísal víťazstvo, len o niekoľko desiatok sekúnd neskôr. Perez ale zbytočne inkasoval ďalšie údery.

(Záznam "prvého ukončenia" v čase 0:50)

Aj rozhodcovia sú iba ľudia, no takéto veľké pochybenia by sa stávať nemali. Obzvlásť nie takto skúsenému arbitrovi, akým je Yves Lavigne. „Rozhodca naňho položil obe ruky, jasne mu naznačil, aby prestal udierať, to je koniec zápasu! Neuveriteľné. Keď je zápasník rozhodcom raz zastavený, prestane útočiť. (Benavidez) sa zachoval správne, je to profesionál, ale to bolo neuveriteľné," nechápal komentátor duelu Jimmy Smith.

Našťastie, Benavidez nakoniec o výhru neprišiel. „Málokedy sa podarí zaznamenať dve ukončenia v jednom zápase. Dúfam, že za to dostanem aj dva bonusy," žartoval Benavidez, ktorý vyzval víťaza januárového titulového duelu medzi Cejudom a Dillashawom. Benavidez je Cejudovým posledným premožiteľom.
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu