Púť Marka Hunta v UFC sa skončila

To, že Mark Hunt už dlho nemá s vedením UFC práve najlepší vzťah, nie je žiadnym tajomstvom. Hunt obviňuje organizáciu z toho, že nerobí všetko, čo je v jej silách, aby potrestala dopingových hriešnikov. Veď Hunt po prevalení dopingového škandálu Brocka Lesnara dokonca zažaloval UFC, lebo je toho názoru, že Lesnar bol vedome krytý.

Hunt už nejakú dobu rozprával o tom, že chce odísť z UFC, takže asi nikoho neprekvapí, že 44-ročný veterán využíva príležitosť, ktorá sa mu naskytla a najslávnejšiu organizáciu sveta naozaj opúšťa. Pre Hunta bol dnešný duel s Justinom Willisom posledným na jeho kontrakte, ktorý, ako vopred avizoval, neplánuje predĺžiť.

„Som rád, že mi UFC po všetkých nezhodách aspoň umožnilo absolvovať posledný zápas v organizácii na domácej pôde, na karte spoločne s Taiom (Tuivasom) a Tysonom (Pedrom)," povedal Hunt ešte niekoľko dní pred zápasom s Willisom. Ten mu vôbec nevyšiel.

Hunt sa nedostal do tempa a Willis si ho bez väčších problémov postrážil. Hunt sa po zápase ospravedlnil za svoj dnešný výkon a zároveň sa poďakoval za podporu. „Ďakujem fanúšikom z Austrálie a Nového Zélandu. Rovnako sa musím poďakovať aj UFC. Uvidíme sa niekde inde."

Ako Hunt naznačil aj v pozápasovom rozhovore, síce končí svoju púť v UFC, no v kariére plánuje pokračovať. „Cítim, že na to stále mám. Ešte predtým, ako zavesím rukavice na klinec, by som chcel zápasiť ešte aspoň päťkrát."

Hunt síce ťahá negatívnu šnúro troch prehier, avšak dá sa očakávať, že ostatné významné organizácie budú mať o túto legendu ťažkej váhy veľký záujem. Huntova celková bilancia v MMA je momentálne 13-14-1 (1 NC), z toho 8-8-1 (1 NC) v UFC.

 
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"