Junior dos Santos: Je čas na odvetu s Overeemom

Junior dos Santos je presvedčený, že po víťazstve nad Taiom Tuivasom je ten správny čas, aby sa opäť stretol s Alistairom Overeemom.

Dos Santos (20-5 MMA, 14-4 UFC) si poradil s Tuivasom (10-1 MMA, 3-1 UFC) technickým knokautom v hlavnom zápase UFC Fight Night 142, ktoré sa konalo v austrálskom Adelaide. Po súboji požiadal slušne o rematch s Overeemom (44-17 MMA, 9-6 UFC).

Overeem porazil dos Santosa v druhom kole na TKO na podujatí UFC on FOX 17 v decembri 2015. Bol to zápas, ktorý sa mal uskutočniť už v roku 2013, keď bol dos Santos šampión, no okolnosti tomu nepriali.

"Každý vie, že sme spolu v minulosti bojovali," povedal dos Santos na UFC Fight Night 142 post-fight show na FS1. "Bol schopný vyhrať ten súboj. Myslím, že je ten správny okamih na to, aby sme spravili odvetu.

"Ak si spomínate, pýtal si zápas so mnou mnohokrát. Potom, keď som mohol bojovať, on nemohol, a potom, keď som bol na vrchole, opäť požiadal o zápas. Dostal ten zápas, vyhral a blahoželám mu. Takže teraz je čas na rematch. Poďme na to."

Overeem si v novembri poradil TKO so Sergeiom Pavlovichom na UFC Fight Night 141. Po zápase zmienil, že Francis Ngannou a Derrick Lewis by mohli byť jeho nasledujúci súperi. Možno sa teda po dos Santosovej výzve pohľad bývalého šampióna Strikeforce a DREAM zmení.

Dos Santos po zápase chválil Tuivasu za jeho úsilie a verí, že 26-ročný Austrálčan má pred sebou svetlú budúcnosť.

"Je veľmi tvrdý, vedel som to, ale dokázal, že je tvrdší, ako som si myslel. Človeče, tvrdo som ho udieral na zemi a bol schopný prežiť niektoré z týchto úderov, takže je tvrdý," dodáva Junior.
Kam ďalej

Jeremy Kimball: Nie som ten typ človeka, s ktorým by ste mali chodiť do prestrelkyJanka si pýta odvetu s Pukačom: Utnu mu hlavu a vystavím si ji v obývákuPukač odpovedá Jankovi: Ty neúctivé plesnivé deckoCory Galloway: Atmosféra tu bola lepšia, ako na ktoromkoľvek podujatí v USACítil som, ako to praská, ale ten blázon to neodbúchal, vraví Lajoš KleinJe to tu, UFC mieri do Prahy!