Oficiálne: ACB a WFCA sa zlúčili do jednej organizácie

To, o čom sa šepkalo už dlhšiu dobu, sa stalo sa realitou.

Presne pred mesiacom sme vás informovali o tom, že organizácie ACB a WFCA rokujú o vzájomnom zlúčení, ktoré by malo priniesť vznik jednej veľkej organizácie, ktorá by mohla ovládnuť ruskú scénu a následne možno súperiť aj s tými najväčšími organizáciami sveta.

ACB a aj WFCA majú svoje sídlo v čečenskom Groznyj, no zatiaľ čo ACB už expandovalo aj do Spojených štátov, Kanady, Austrálie, Británie, Nemecka a ďalších krajín, WFCA organizuje podujatia len v Rusku a okolitých krajinách bývalého Sovietskeho zväzu.

World Fighting Championship Akhmat (WFCA) má silné politické pozadie. Veď organizáciu vlastní čečenský líder Ramzan Kadyrov, ktorý je obviňovaný z toho, že šport používa ako súčasť svojej propagandy. 

Nová organizácia sa bude volať ACA (Absolut Championship Akhmat). Na svojom Instagrame to potvrdil šéf ACB Mairbek Khasiev. „Je mi cťou oznámiť, že ACB kúpilo čečenskú ligu WFCA. O tomto kroku sme spolu diskutovali už dva roky a konečne sa nám podarilo dospieť k dohode. Tento rok sa nám podarilo tiež kúpiť organizáciu Tech-Krep FC a je možné, že ani kúpa WFCA nie je našim posledným veľkým obchodom."

Ako to Khasiev naznačil, ACB, teda po novom už ACA, vyjednáva aj s inou ruskou organizáciou. Malo by ísť o Fight Nights Global, kde je šampiónom bantamovej váhy slovenská hviezda Tomáš Deák. Prezident FNG Kamil Gadzhiev sa nedávno nechal počuť, že cenu svojej organizácie odhaduje na 10 miliónov dolárov.
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu