Norman Parke priznal, že odmietol zápas s Bensonom Hendersonom: Teraz si nemôžem dovoliť prehru

Foto: Anna Klepaczko

Bellator pred niekoľkými mesiacmi oznámil podpis Normana Parkea, veterána s tridsiatimi dvomi zápasmi na konte, ktorý ma skúsenosti z organizácií ako UFC, ACB či KSW. Parke by mal patriť k špičke ľahkej váhy Bellatoru, čo si uvedomuje aj samotná organizácia, ktorá vie o jeho kvalitách, a preto ho chcela okamžite po príchode postaviť do veľkého duelu s Bensonom Hendersonom, bývalým šampiónom UFC a aj WEC.

Parke sa však na sociálnej sieti Twitter priznal, že ponuku na tento súboj odmietol. Odôvodnil to tým, že by sa chcel najskôr v Bellatore udomácniť zápasmi s papierovo slabšími súpermi ako Henderson. „Bellator mi na feburárový termín ponúkol duel s Bensonom Hendersonom, no ja som ich ponuku neprijal. A to nie kvôli tomu, že by som nebol pripravený, no má to byť môj úplne prvý zápas v tejto organizácii a ide o veľmi ťažkého súpera."

„Rád by som sa s Bensonom stretol o nejaký čas, keď už budem mať za sebou nejaké súboje v Bellatore. Vôbec po prvý raz sa mi stalo, že som na nejaký zápas povedal ´nie´."

Parke tvrdí, že v tejto chvíli musí myslieť na svoju finančnú situáciu. „Keď už budem mať niečo v Bellatore odzápasené, potom tento zápas veľmi rád prijmem, veď aj v UFC som zakaždým povedal ´áno´. Ale treba myslieť aj na to, že v USA vám na daniach vezmú 30% z vašej výplaty, takže ja som si naozaj nemohol dovoliť prehru."

Fanúšikovia v komentároch kritizovali Parkove rozhodnutie. Vyčítajú mu, že zahodil príležitosť zápasiť s kvalitným a známym súperom. Skúsený bojovník si ale myslí, že sa rozhodol správne. „Použite mozog, nemôžem si dovoliť porážku v ťažkom zápase. Dúfal som, že k duelu s Bensonom by som sa mohol dostať o nejaké dva zápasy, no ponuka prišla príliš skoro. Potrebujem si čosi zarobiť. Kašlať na reči o nedostatku sebavedomia, ak by som nebol sebavedomý, vyberal by som si celú kariéru iba ľahké zápasy, tak ako to robia ostatní."

Zatiaľ nie je jasné, kedy a proti komu bude napokon Norman Parke debutovať v Bellatore. Avšak vzhľadom na to, že svetová organizácia číslo dva na jar plánuje podujatie v Británii, sa dá predpokladať, že zápasník pochádzajúci zo Severného Írska sa predstaví práve na tomto turnaji.
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu