Mateusz Gamrot: Najlepšia ľahká váha mimo UFC?

Foto: mmanews.pl

Mateuszovi Gamrotovi sa na víkendovom podujatí KSW 46 podarilo to, čím sa môže vo sfére MMA pochváliť len veľmi malá skupinka výnimočných bojovníkov. Neporazený poľský zápasník vstúpil do klubu šampiónov dvoch váhových kategórií.

Gamrot je už viac ako dva roky držiteľom opasku ľahkej váhy, ktorý dosiaľ úspešne obhájil trikrát. Gamrot sa rozhodol získať aj páš druhej váhovej kategórie, a preto zostúpil do pérovej váhy, kde sa stretol s Kleberom Koikem Erbstom.

Po tom, čo sa po piatich kolách jednostranného súboja zhodli všetci traja bodoví rozhodcovia, sa 27-ročný Poliak stal šampiónom dvoch divízií. Tým Gamrot iba potvrdil, že je právom považovaný za jednu z najlepších, ak nie vôbec tú najlepšiu ľahkú váhu mimo UFC. 

Samozrejme, nesmieme zabúdať na Michaela Chandlera, Eddieho Alvareza či Bensona Hendersona, no Gamrot je zo všetkých spomínaných mien minimálne ten najperspektívnejší bojovník. A iste, Gamrot je teraz šampiónom dvoch divízií, no v budúcnosti zrejme bude pokračovať najmä v ľahkej váhe, kde aj doteraz strávil takmer celú svoju kariéru. Mimochodom, v roku 2012 Gamrot porazil aj Tomáša Deáka.

Pred nejakým časom sa Gamrot rozhodol aj pre tréning v American Top Teame, kde po boku niekoľkých krajanov strávil istú časť svojej prípravy. Absolvoval tam aj sparingy so špičkovými bojovníkmi, akými sú Edson Barboza alebo Dustin Poirier.

So špičkou, dokonca tou absolútnou, by sa Gamrot rád porovnal aj v klietke. „Rozmýšľam nad prípadným zápasom s Khabibom. On je neporazený, ja som neporazený. On je šampión, ja som šampión dvoch divízií. Tak prečo nie?"

Na také čosi je však ešte príliš skoro. Na mieste je skôr otázka o Gamrotovom ďalšom kroku. „Teraz som otvorený obhajove oboch opaskov," uviedol Gamrot po víťazstve nad Erbstom. „Záležať bude na tom, ako sa dohodneme s vedením KSW. Organizácii som vďačný a zároveň som k nim aj lojálny, to isté očakávam od nich. Snáď sa bez problémov dohodneme na tom, čo urobíme ďalej."
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu