Exhviezda NFL Greg Hardy bude zápasiť na rovnakom turnaji ako Rachel Ostovich

Foto: UFC.com

Greg Hardy (3-0), kontroverzný bývalý hráč All-Star úrovne v NFL, ktorý sa pred dvoma rokmi rozhodol presedlať na dráhu zápasníka v zmiešaných bojových umeniach, bude v januári debutovať v UFC. Pre ESPN to prezradil prezident UFC Dana White.

Hardy by sa mal stretnúť s Allenom Crowderom (9-3, 1 NC). Crowder sa do UFC dostal vďaka úspešnému predstaveniu v Contender Series, no premiéra v najprestížnejšej organizácii sveta mu už následne nevyšla podľa predstáv.

O Hardyho prechode sa hovorilo už dlhšie, v podstate to bola len otázka času, a to aj napriek tomu, že to vyvolalo nemalú vlnu nevôle zo strany fanúšikov alebo aj iných bojovníkov, ktorým nie je po chuti, že človek, ktorý bol obvinený z domáceho násilia, kvôli čomu vlastne aj prišiel o svoju pozíciu hviezdy v NFL, teraz dostáva druhú šancu v UFC.

Je však veľmi zvláštne, že UFC navyše jeho debut naplánovalo práve pre turnaj, na ktorom bude mať duel aj Rachel Ostovich. O Ostovich len nedávno vyšlo najavo, že bola obeťou domáceho násilia páchaného jej manželom, tiež zápasníkom MMA, Arnoldom Berdonom.

Fanúšikovia sa na sociálnych sieťach dožadujú toho, aby UFC zvážilo svoje rozhodnutie a Hardyho debut presunulo na iné podujatie. Zatiaľ sa nedá povedať, či sa tak aj naozaj stane, no UFC zrejme takéto riešenie minimálne prehodnotí, pretože ide o skutočne nešťastné rozhodnutie.

Turnaj UFC on ESPN+ 1, ktorý sa koná 19. januára, nebude iba prvým podujatím UFC v roku 2019, ale taktiež prvým galavečerom vysielaným na platforme vlastnenou ESPN.
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"