Kamaru Usman v číslach: Štartom v UFC so skóre 9-0 sa pripojil k elitnej spoločnosti

Kamaru Usman (14-1 MMA, 9-0 UFC) naposledy zažiaril v hlavnom zápase TUF 28 Finale, keď dominoval v každom kole proti bývalému šampiónovi ľahkej váhy Rafaelovi dos Anjosovi (28-11 MMA, 17-9 UFC). Pozrime sa teda bližšie na doterajšie Usmanové zaujímavé štatistiky:

Usman predĺžil svoju víťaznú sériu na 13 zápasov. Od mája 2013 neutrpel porážku.

Usman sa stal šiestym bojovníkom v histórii UFC, ktorý nazbieral od začiatku v organizácií skóre 9-0. Anderson Silva, Khabib Nurmagomedov, Royce Gracie, Chris Weidman a Junior Dos Santos to dokázali tiež.

Usman je jediný welterweight v histórii, ktorý začal svoju kariéru v UFC s deviatimi po sebe idúcimi víťazstvami.

Usmanová víťazná séria v UFC je v poradí štvrtou najdlhšou za Maxom Hollowayom (12), Nurmagomedovom (11) a Tonym Fergusonom (11).

Usmanová deväťzápasová víťazná séria je najdlhšia aktívna séria vo welterovej váhe UFC.

Usmanová deväťzápasová víťazná séria je druhá najdlhšia v histórií welterovej divízie za Georgesom St-Pierrom (12).

Usman získal sedem z jeho deviatich víťazstiev v UFC rozhodnutím na body.

Usmanových 12 dokončených takedownov proti dos Anjosovi je na druhom mieste v počte takedownov za jeden súboj vo welterovej váhe UFC.

Usman dokončil 40 takedownov vo svojich deviatich vystúpeniach v UFC.

Usman získal po zápase s dos Anjosom prvý bonus svojej kariéry v UFC.  
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu