Na súpera vymyslím nejakú špecialitku, hovorí Tomáš Možný

Jediný zástupca Slovenska v najprestížnejšej K1 lige sveta Tomáš Možný už dnes vstúpi do prestížnej osmičkovej pyramídy na podujatí Glory 62 v holandskom Rotterdame.

Teba čaká prestížna pyramída ťažkých váh. Ako sa cítiš pred úvodným duelom?

Cítim sa celkom dobre a do zápasu chcem dať maximum. Nemám pred duelom, čo stratiť. Ide mi o veľa a podám tam najlepší výkon. Keď prehrám, tak sa nič nedeje, pretože by som prehral s bojovníkom z top štvorky najlepšej federácie sveta.

Ako vyzerá tvoja forma? Ako prebiehala príprava?

Forma je myslím celkom dobrá. Trénoval som na to 3 mesiace, aj keď ma trocha skolila choroba, ale vrátil som sa ihneď späť. Bol som na kempe s Tomášom Hronom, Pacasom, ´Spejblom´ Hutníkom, čiže natrénované mám a už to len premeniť v ringu na výhru.

V úvodnom súboji sa stretneš s domácim bojovníkom Jahfarr Wilnisom. Čo na neho hovoríš?

Súper je troška nižší, ale ako som si sledoval jeho videá, tak celkom mu sedia vyšší súperi. Je to ako sa hovorí ´puncher´, má naozaj tvrdé rany, stále sa tlačí dopredu a neustupuje. Má pevný dvojkryt, ale snáď v tom ringu niečo vymyslím, nejakú špecialitku na neho.

Čo by na neho mohlo platiť?

Uvidíme, ako to pôjde v zápase. Každý zápas je iný a uvidím, čo mi bude fungovať, čo mi poradí tréner do druhého kola, ak to prvé obaja prežijeme.

Kto je podľa teba najväčším favoritom pyramídy?

Myslím si, že to je Adegbuyi alebo Ben Saddik. Ben Saddik je strašne silný, je to veľký ´mamut´, ide dopredu, prebíja to cez údery, je to blázon, ale zasa Adegbuyi je na tom perfektne kondične, technicky, veľmi dobre kombinuje. Je to veľký talent a zaslúžená jednotka v rankingu Glory. Čiže skôr by som to dal pre toho Adegbuyia.

Aj keď iba hypoteticky, koho by si chcel poraziť vo finále?

Ak by som sa dostal do finále, tak by to bolo z druhej strany pavúka a tam si myslím, že to vyhrá Ben Saddik. Čiže tam by som sa zrejme stretol s ním a vo finále by som mu ukázal, ako sa lovia veľké mamuty.
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!