Slovenská scéna má novú vychádzajúcu hviezdu, volá sa Denis Tripšanský!

Súboj o opasok bantamovej váhy organizácie Pit Cage Fighting priniesol nového šampióna. Denis Tripšanský po precíznom výkone technickým knokautom porazil Ladislava Kokyho a zaradil sa medzi vychádzajúce hviezdy domácej scény.

Až do súboja v Košiciach sme ťa v klietke nevideli poriadne dlhú dobu, prečo?

Mal som dlhšiu pauzu lebo som bol pracovne v zahraničí, ale už som si to vysporiadal tak, aby som mohol len trénovať a zápasiť, nič iné robiť nechcem.

Ty si mal súboj s Dominikom Engelom, ktorý zápasí o dve váhy vyššie ako ty. Prečo takýto duel?

S Engelom sme zápasili len o jednu váhu vyššie v 66-tke. Tá je pre mňa ideálna, lebo do 61 chudnem až príliš veľa. Potom je ale v zápase cítiť obrovskú výhodu.

Ako si sa cítil pred duelom s Ladislavom Kokym?

Do všetkých zápasov idem s nulovými emóciami, žiaden stres, panika, to ešte nikomu nepomohlo. Sústredím sa len na výkon, a keď má človek natrénované, nie je dôvod byť nervózny. Ja som vedel, že v príprave som nepodcenil nič, bolo to odmakané s nemal som žiadne zranenia takže čistá hlava

S akou taktikou si nastupoval?

Moja taktika nebola nejaká extra, chcel som si ho oťuknúť prvé kolo, čo má pre mňa pripravené, ale nebolo to vyslovene, že chcem byť v postoji alebo na zemi.

Ty si vravel, že presne vieš, čo bude Laco robiť. Odzrkadlilo sa to aj v zápase, prekvapil ťa súper niečím?

Všetko, čo som si myslel a povedal sa naplnilo a neprekvapilo ma v zápase asi nič. Laco je jednodimenzionálny fighter a druhá vec je, že mám opačný postoj a potrebuješ sparingov, aby si natrénoval to, že útok prichádza z druhej strany. Skôr som od neho čakal trochu viac na tej zemi, keď ma chcel ukončiť predčasne.

Po zápase nám chýbalo odovzdávanie opasku organizátorom. Nemrzelo ťa to trocha?

Ja si nepotrpím na tieto ceremónie, takže nič sa nedeje. Neurazilo ma to, ani nesklamalo a organizátori sa mi už za to ospravedlnili.

Ako sa cíti nový šampión PCF?

Samozrejme ma to potešilo, ale ja nie som veľmi emocionálny typ, neprežívam to tak. Skôr sa sústredím na ďalší tréning s zápasy.

Kam povedú tvoje ďalšie kroky?

Ďalšie kroky po tejto diéte povedú do kuchyne (úsmev). Ešte zatiaľ nič nie je 100-percentné, tak nebudem veľa prezrádzať. Rok 2019 ale bude asi náročný.

 
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko