Dominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)


Dominik Engel pôsobí v MMA Team Slovakia Michalovce a so súbojmi v klietke začal v roku 2011. Momentálne sa po pauze vrátil vo výbornej forme, ktorú bude chcieť potvrdiť v súboji s nebezpečným Romanom Díkom na podujatí Muay Thai Evening 10 v Trenčíne.

Môžeš nám prezradiť, ako si sa dostal k MMA?

Začal som trénovať preto, lebo som sa nudil, proste nič v tom nie je. Začalo ma to baviť, je to môj životný štýl a popravde viedlo ma to samo. Nebudem klamať, vyrastal som v miestach, kde to nebolo ružové, a preto pred bojom muž proti mužovi nemám strach, žijem s tým celý život.

Ty máš na konte množstvo zápasov, nie všetky sú ale zapísané v svetovej databáze Sherdog. Môžeš nám prezradiť, aká je tvoja skutočná bilancia?

V amatérskom MMA mám asi 15 zápasov, z čoho je 14 výhier a jedna porážka. Profesionálne zápasy, taktiež asi 15 duelov, z čoho som 9-krát zvíťazil. Z niektorých prehier, ktoré mám na Sherdogu, však určite video za zápasu nenájdete, pretože tam úradovali rozhodcovia v môj neprospech, hlavne tie v zahraničí. Takže dokopy mám už určite viac ako 30 zápasov.

Ty si bol v minulosti aktívny, ale potom prišla pauza, až kým si sa nevrátil minulý rok. Prečo tá odmlka?

Mal som pauzu cca 2 alebo 3 roky. Prečo? Bol som v zahraničí zarábať peniaze. Bohužiaľ žijeme v takej dobe a ja som z východu, tak u nás je to ťažšie. V júli 2018 som sa vrátil na Slovensko a spolu z trénerom Tiborom Šimoničom sme začali na sebe pracovať. Aktívne makám 5 mesiacov, pričom som mal 4 zápasy, z ktorých som 3 vyhral pred časovým limitom a 1 s Denisom Tripšanským prehral na body. Čo ma však teší je to, že v každom z týchto zápasov som posadil svojho súpera na zadok po jednom z mojich úderov, čiže sa ukazuje odvedená práca.

Teba sme videli naposledy v Trenčíne a predtým v Košiciach. Ako by si hodnotil tieto zápasy?

V Trenčíne som mal Mareka Kvasnicu, tento zápas by som hodnotil, že som šiel celkovo s prehľadom. Počkal som si na správnu chvíľu a keď rozhodli tvrdé údery, neváhal som a spravil som to, čo som chcel.

Čo sa týka Košíc, tu som mal Denisa Tripšanského. V tej dobe som mal naplánované v rámci tréningovej prípravy 4 zápasy v priebehu 8 týždňov, tak v tomto zápase som sa trošku držal na uzde. Bolo to iné, išiel som opatrne, bodoval som si a žiaľbohu to nevyšlo. Plus, zápas s ním bol síce dobrý, ale trošku pretaktizovaný, z čoho sa poučíme. Obaja sme o sebe vedeli dosť informácií, tak to bolo všelijaké.

Dúfam ale, že bude odveta a tam to rozhodnem vo svoj prospech. Určite som nebol spokojný s verdiktom rozhodcov, ale už je to za mnou a ukážem, že na to mám, poraziť Denisa.

Momentálne ťa čaká veľká skúška v podobe súboja s Romanom Díkom. Ako prebieha príprava na zástupcu Jayman MMA Fighting Systems z.s.?

Príprava je v plnom prúde ako stále, lebo ja trénujem stále tvrdo a nič nenechávam na náhodu. Aj keď boli sviatky, kde bol aj relax, som už teraz pripravený na 100% a 9. februára budem pripravený na 1000% vedomý si, čo dokážem.

Roman ešte pred časom patril medzi elitu ľahkej váhy v Česku, kam sa postupne zasa vracia. Bude to jeden z najťažších duelov tvojej kariéry?

O Svojom súperovi viem to, čo potrebujem vedieť a som pripravený. Áno, bol na vrchole, ale to je minulosť a ja žijem v prítomnosti. Určite ho nepodceňujme, ale nebojím sa. Práve naopak, teším sa na neho, lebo konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu. Dúfam, že vám ukážem fakt pekný zápas.

Čo by malo na súpera platiť, kde by si mohol mať výhodu?

To sa dozvieme, keď budeme oproti sebe stáť a bojovať. Budem bojovať a dám do toho všetko. Viac nebudeme prezrádzať kvôli príprave, nechajte sa prekvapiť .

Čo od teba môžeme očakávať v roku 2019?

Tohto roku mám veľké plány preraziť a ukázať, čoho som tvrdou drinou a disciplínou schopný. Chcem sa ukázať a dať divákom čo chcú - krv a pot. Proste milujem, keď ľudia tlieskajú!

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND