Štatistiky Google: Marpo a Rytmus zničili aj McGregora s Khabibom

Foto: facebook.com/XFightNights

Podujatie XFN 15 posunulo domácu scénu opäť o kus ďalej. Galavečer bojových športov vôbec po prvý raz úplne vypredal pražskú O2 arénu, čo sa nikdy predtým nepodarilo.

Na štartovke sa objavili hviezdne mená ako Karlos Vémola, Ivan Buchinger, Makhmud Muradov či Patrik Kincl, no najväčším ťahákom a hlavným dôvodom celého ošiaľu, ktorý vyvrcholil na konci uplynulého roka, bol súboj dvoch mien, ktoré sú známe skôr z iného odvetvia.

Boxerský duel Patrika Vrbovského a Otakara Petřinu, teda stret dvoch rapperov lepšie známych ako Rytmusa a Marpa, zaujal širokú verejnosť. Tomuto zápasu sa venovali nielen všetky známe médiá, ale aj diváci, ktorí azda ani nikdy predtým neprišli do kontaktu s bojovými športami. Súboj Marpo - Rytmus skutočne prilákal masy.

Boxerský duel hudobníkov, ktorý napokon po šiestich kolách skončil víťazstvom Marpa, zožal obrovský úspech. Dôkazom toho sú štatistiky Google.

Veď podľa údajov Google Trends boli termíny "Rytmus" a "Marpo" na Slovensku a v Česku dokonca vyhľadávanejšie než aktéri hlavného zápasu UFC 229, teda Conor McGregor a Khabib Nurmagomedov, a to výrazne.

Štatistiky pre Slovensko:

Štatistiky pre Česko:

Súboj McGregora s Khabibom zlomil rekordy UFC. Na Slovensku a v Čechách však zaznamenal iba polovičný záujem oproti duelu Marpo - Rytmus.
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda