Bývalý titulový vyzývateľ sa v Prahe postaví vychádzajúcej hviezde z Ruska!

Foto: USA Today

Na štartovku turnaja UFC Fight Night Praha bol pridaný ďalší veľký zápas. Bývalý vyzývateľ o titul mušej váhy John Dodson si to rozdá s Petrom Yanom, vychádzajúcou hviezdou z Ruska.

Dodson (20-10 MMA, 9-5 UFC), víťaz TUF 14, kde vo finále štýlom TKO ukončil TJ Dillashawa, dvakrát o titul mušej váhy vyzval bývalého kráľa najnižšej mužskej divízie Demetriousa Johnsona. A v prvom zápase bol veľmi blízko k víťazstvu, keď Johnsona knockdownoval hneď dva razy v jednom kole, lenže duel, ktorý získal ocenenie za zápas večera, aj tak prehral na body.

Yan (11-1, 3-0 UFC) minulý rok prišiel do UFC ako úradujúci šampión organizácie ACB (dnes už ACA, pozn. red.) a už od svojho debutu napĺňa potenciál, o ktorom sa v súvislosti s ním hovorilo.

Yanova posledná výhra na nedávnom turnaji UFC 232.

 

Pre Yana pôjde už o štvrtý zápas v priebehu ôsmich mesiacov. Dodson je určite najkvalitnejším a najskúsenejším súperom v jeho doterajšej kariére.

Informáciu o tomto duelu priniesol populárny reportér ESPN Ariel Helwani.
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu