Bývalý titulový vyzývateľ sa v Prahe postaví vychádzajúcej hviezde z Ruska!

Foto: USA Today

Na štartovku turnaja UFC Fight Night Praha bol pridaný ďalší veľký zápas. Bývalý vyzývateľ o titul mušej váhy John Dodson si to rozdá s Petrom Yanom, vychádzajúcou hviezdou z Ruska.

Dodson (20-10 MMA, 9-5 UFC), víťaz TUF 14, kde vo finále štýlom TKO ukončil TJ Dillashawa, dvakrát o titul mušej váhy vyzval bývalého kráľa najnižšej mužskej divízie Demetriousa Johnsona. A v prvom zápase bol veľmi blízko k víťazstvu, keď Johnsona knockdownoval hneď dva razy v jednom kole, lenže duel, ktorý získal ocenenie za zápas večera, aj tak prehral na body.

Yan (11-1, 3-0 UFC) minulý rok prišiel do UFC ako úradujúci šampión organizácie ACB (dnes už ACA, pozn. red.) a už od svojho debutu napĺňa potenciál, o ktorom sa v súvislosti s ním hovorilo.

Yanova posledná výhra na nedávnom turnaji UFC 232.

 

Pre Yana pôjde už o štvrtý zápas v priebehu ôsmich mesiacov. Dodson je určite najkvalitnejším a najskúsenejším súperom v jeho doterajšej kariére.

Informáciu o tomto duelu priniesol populárny reportér ESPN Ariel Helwani.
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"