Veterán UFC Jason Knight hľadá novú organizáciu

Po deviatich zápasoch v pérovej váhe (featherweight) UFC včera Jason Knight uviedol, že hľadá novú organizáciu.

Knight (20-6 MMA, 4-5 UFC) začal svoju kariéru v MMA výborne a jeho začiatok v UFC bol tiež značne úspešný. Po štyroch víťazných zápasoch však rodák z Mississippi prehral štyri zápasy v rade - a teraz sa zdá, že smeruje pre svoj ďalší zápas mimo UFC.

"Vyzerá to tak, že som voľný bojovať kdekoľvek," napísal Knight na Twitteri. "@BellatorMMA @ONEChampionship @TitanFighting @legacyfighting @MMAjunkie Kto ma chce vidieť vo vnútri vášho oktagonu? Rizin?" Pýta sa Knight organizácií, ktoré v príspevku označil.

Dvadsaťšesťročný Knight začal svoju kariéru so skóre 16-1, do UFC prišiel koncom roka 2015. Vo svojom debute podľahol na body Tatsuyovi Kawajirimu na TUF 22 Finale. Neskôr však prišli pozitívne časy.

Víťazstvo proti Jimovi Alersovi na UFC on FOX 20 v Chicagu mu prinieslo 50.000 dolárov za "Fight of the Night". Po bodovom víťazstve nad Danom Hookerom v roku 2016 porazil na začiatku roka 2017 aj Alexa Caceresa na submission, potom ukončil Chasa Skellyho na TKO na UFC 211. Posledné dve výhry ho obohatili o bonus za "Performance of the Night", získal tak tri pozápasové bonusy v štyroch súbojoch.

Jeho víťazná šnúra sa skončila v júli 2017, keď ho bývalý titulový vyzývateľ Ricardo Lamas na UFC 214 ukončil údermi v prvom kole. Bolo to prvýkrát v jeho kariére, keď bol Knight ukončený - a zostáva to tak aj naďalej. Trio prehier na body potom nasledovalo s Gabrielom Benitezom, Makwanom Amirkhanim a naposledy s Jordanom Rinaldim na UFC 230.

Teraz je Knight očividne pripravený hovoriť s akoukoľvek organizáciou ochotnou ho podpísať.
Kam ďalej

Karlos Vémola a Jeremy Kimball si to slovne rozdali po turnaji Oktagon 11XFN prichádza do O2 arény so zápasom Muradov vs. Kincl!Leonard Spišský: Mám podmienku, že sa musím dobre učiťZdeno Chára o súboji s Conorom McGregorom: Užil by som si toAnthony Pettis ako prvý bojovník knokautoval Stephena Thompsona!Podujatie Cage Fighting 6 prinieslo pekné ukončenia, ale aj infarktové stavy