„Ak by Jones neprešiel ďalším testom, zabijem sa!" varuje Dana White

Foto: Yahoo Sports

Jon Jones na UFC 232 dominantne porazil Alexandra Gustafssona a upevnil svoje postavenie na špičke poloťažkej váhy UFC. Bol to prvý zápas od leta 2017, kedy knokautoval Daniela Cormiera, aby znovuzískal titul 205-librovej divízie. Žiaľ, krátko na to neprešiel dopingovým testom a o opasok prišiel.

Jon Jones stále ukazuje, že jediný, kto ho naozaj dokáže zosadiť z trónu, je on sám, nikto iný. „Bones“ však nemá len problémy so steroidmi, ale taktiež už párkrát v živote porušil zákon, napríklad ušiel od nehody, pri ktorej bola zranená tehotná žena.

Jones je nepochybne jeden z najlepších bojovníkov na svete, avšak ako človek ma obrovské problémy sám so sebou. Skrýva sa za vieru v Boha, no jeho skutky hovoria skôr o tom, že sa pred spaním určite nemodlí. Ak chce aby sa na neho spomínalo ako na jedného z najväčších bojovníkov v MMA, musí sa začať snažiť o kompletne čisté dopingové testy.

A aspoň pre túto chvíľu sa mu to darí. USADA a Kalifornská komisia získali výsledky všetkých Jonesových testov spred UFC 232 a objavené neboli žiadne nezrovnalosti. Jon Jones je čistý.

Jones by sa mal snažiť o to, aby sa už problémy s dopingom neopakovali, pretože určite nechce, aby si jeho šéf ublížil. „Ak by neprešiel ďalším testom, zabijem sa!" povedal pred časom Dana White.
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)