Ariel Helwani stále nerozumie tomu, prečo Greg Hardy zápasí na rovnakom turnaji ako Rachel Ostovich

Keď sa UFC rozhodlo podpísať zmluvu s Gregom Hardym, bývalou hviezdou NFL, ohlasy zo strany fanúšikov a médií neboli veľmi pozitívne, skôr naopak.

Ešte s väčšou nevôľou sa postretlo rozhodnutie zaradiť Hardyho debut na rovnakú kartu, na ktorej sa predstaví aj Rachel Ostovich. Ostovich bola len nedávno obeťou domáceho násilia, a preto sa mnohým zdá nepochopiteľné, že ju UFC obsadilo do toho istého podujatia s Gregom Hardym, vzhľadom na kontroverznú minulosť niekdajšieho hráča amerického futbalu.

Stotožnený s tým nie je ani Ariel Helwani, ktorý v súčasnosti pracuje pre ESPN. „Nerozumiem tomu. Na tento rok majú naplánovaných 43 turnajov, tak nechápem, prečo Greg Hardy zápasí na prvom turnaji vysielanom na ESPN a taktiež, prečo zápasí na rovnakom turnaji ako Rachel Ostovich?" pýtal sa Helwani počas svojho vystúpenia v sledovanej relácii First Take.

Helwani dokonca spochybňuje aj to, či si Hardy vôbec zaslúži kontrakt s UFC. Ako dôvod udáva doterajšie Hardyho výsledky v MMA, ktoré na prvý pohľad môžu vyzerať oslnivo, no v skutočnosti sa nejedná o jedinečné úspechy, čo nedosahujú aj iní talentovaní zápasníci, ktorí ale, na rozdiel od Hardyho, po treťom profesionálnom zápase nedostanú zmluvu s najslávnejšou organizáciou na svete.

„Jeho aktuálna bilancia je 3-0, no ako profesionál sa ešte nikdy nedostal za prvú minútu zápasu. Tomuto športu sa v podstate venuje len rok a pol. Nemyslím si, že by si za svoje doterajšie výsledky zaslúži miesto na tomto historickom galavečere."

„Je to výborný atlét, je veľmi silný, rýchly. Ak sa ale pozriete na jeho súperov, nikto z nich sa ani nepribližuje bojovníkom na úrovni UFC."

Hardy bude dokonca bojovať v co-main evente, čo je ďalším prekvapujúcim krokom UFC. „Myslel som si, že bude možno zápasiť na predzápasoch, ale v co-main evente? To ma priam šokovalo. UFC však verí, že sa v ňom skrýva veľký potenciál. Stále je pomerne mladý a ťažká váha potrebuje čerstvé tváre, takže s ním majú veľké plány. A kto som ja, aby som im do toho hovoril?" zakončil Helwani.

Foto: First Take/ESPN
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda