UFC predstavilo nový opasok pre šampiónov

Od roku 2001 až doteraz boli šampióni ovenčení zlatým opaskom s názvom "UFC Classic Championship Belt", ktorého podoba sa za celé roky v podstate nemenila.

UFC sa však rozhodlo, že konečne prišiel čas na zmenu. Nový opasok mal byť použitý už na turnaji UFC 232, no organizácia tento krok na poslednú chvíľu odvolala, pretože okolo podujatia panoval príliš veľký chaos.

Predstavenie opasku novej série "UFC Legacy Championship Belt" si tak muselo počkať do tohto víkendu, kedy je na programe titulový duel mušej váhy medzi Henrym Cejudom a TJ Dillashawom. 

Nový opasok "UFC Legacy Championship Belt"

Na novom páse nájdeme osem vlajok, ktoré reprezentujú prvých osem krajín, čo sa môžu pýšiť tým, že sú alebo už boli domovom šampiónov UFC (USA – Mark Coleman, Kanada – Carlos Newton, Brazília – Murilo Bustamante, Holandsko – Bas Rutten, Poľsko – Joanna Jedrzejczyk, Bielorusko – Andrei Arlovski, Veľká Británia – Michael Bisping, Írsko – Conor McGregor).

Okrem toho môžeme na opasku nájsť rímskymi číslami zapísaný rok 1993, teda rok založenia UFC, či 25 menších drahých kameňov, ktoré symbolizujú aktuálny vek najslávnejšej MMA organizácie sveta. Každý šampión bude mať na opasku svoje meno a tiež dátum zisku titulu.

Pre porovnanie s doteraz používanou verziou, tu je populárne #10YearChallenge.

Foto: ESPN/UFC.com/MMA Fighting
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"