Podujatie ONE: Eternal Glory na obrazovkách Orange Športu a O2 TV Sportu!

Nový športový kanál Orangeu ukazuje, že svoju priazeň zmiešaným bojovým umeniam myslí vážne.

Orange TV Šport prišiel na trh len minulý rok, no ihneď sa zaradil medzi významných hráčov. Orange získal exkluzívne práva na vysielanie zápasov futbalovej Ligy majstrov, ktoré dovtedy vlastnila verejnoprávna RTVS. Okrem toho Orange Šport do svojej programovej ponuky zaradil slovenskú futbalovú Fortuna ligu, basketbalovú Euroligu či švajčiarsku a českú hokejovú ligu. 

A v Orangei venujú pozornosť aj MMA, o čom sa mohli diváci presvedčiť pri dvoch odvysielaných turnajoch organizácie XFN a niekoľkých záznamoch ruskej M-1. Orange do repertoára bojových športov najnovšie pridáva aj ázijského giganta ONE Championship.

Orange už dávnejšie pre SvetMMA.sk potvrdil, že bude vysielať zajtrajší galavečer ONE: Eternal Glory, no stále sme sa nedočkali odpovede na otázku, či Orange Šport zakúpil dlhodobé vysielacie práva, alebo sa jedná len o akýsi jednorazový pokus.

Odpoveď na to ale zrejme poskytla dnešná správa českej televízie O2 TV Sport, ktorá oznámila, že do svojej bohatej ponuky prenosov z MMA pribudne ONE Championship, keďže Orange Šport bude s najväčšou pravdepodobnosťou preberať prenosy aj s komentárom práve od O2 TV Sportu. Na oficiálne potvrdenie zakúpenia dlhodobých vysielacích práv zo strany Orangeu si však zatiaľ musíme počkať.

O2 TV Sport každopádne ešte viac posilňuje už i tak výbornú zostavu prenosov z podujatí bojových športov. Veď tento český športový kanál vysiela turnaje domácich organizácií XFN a Oktagon alebo ruskú M-1.

Turnaj ONE: Eternal Glory je na programe zajtra od 14:30. Hlavným zápasom podujatia konajúceho sa v indonézskej Jakarte je súboj o titul mušej váhy medzi úradujúcim šampiónom Joshuom Paciom a Yosukem Sarutom. V co-main evente sa predstaví Christian Lee, brat šampiónky Angely Lee.

(Pacio je vo video uvádzaný ako šampión strawweight divízie, nie mušej váhy, pretože ONE má inak určené váhové kategórie, pozn. red.)
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda