Ostravský Deň bojovníkov priniesol výbornú atmosféru s nevídanou nádielkou zápasov


Športová hala TJ Ostrava včera hostila vydarené podujatie Deň bojovníkov, na ktorej bola zastúpená celá enkláva domácich zástupcov. Veď v neuveriteľných 32 zápasoch sme videli podobný počet ostravských bojovníkov, ktorí v drvivej väčšine zastupovali usporiadateľský klub JMFS pod vedením Jakuba Müllera. Rozhodcovskú taktovku mal pod palcom Roland Čambal, ktorý si chcel spraviť rekord v počte odrozhodovyných duelov za jednu noc, čo sa mu ale nakoniec nepodarilo.

Turnaj bol rozdelený do troch veľkých častí, na ktoré by sa dali s prehľadom predávať samostatné lístky. Podujatie aj napriek takejto porcii prebiehalo svižne, keďže amatérske duely nemali dlhú minutáž a za tri hodiny sme videli 18 early prelims a prelims zápasov.

To hlavné ale prišlo s hlavnou kartou, ktorá mala na programe 14 zápasov podľa amatérskych, ale aj plných UFC pravidiel. Hlavný program taktiež obohatili dva ženské súboje, ale aj duely boxu, ktoré boli z pohľadu fanúšika veľkým lákadlom. V akcii sme totiž videli známeho MMA zápasníka Víťazoslava Rajnocha, ktorý nakoniec dokázal uhrať remízu a aj keď priznal, že to nebolo ono, pomaly sa vracia do formy a čoskoro ho snáď uvidíme aj v klietke.

Z pohľadu mien bol ale ešte o čosi zaujímavejší druhý boxersky stret, v ktorom na seba narazili Vojtech Garba a Petr Beránek. Výborní MMA bojovníci si nič nedarovali a videli sme naozaj zaujímavý box, v ktorom sa nakoniec tešil na body Garba. Ten dokázal na svoju stranu získať prvé a druhé kolo a aj keď v kole treťom poriadne pritlačil zasa Beránek, na výhru to už nestačilo.

Jakub Müller nezabudol taktiež pripraviť aj titulový duel, v ktorom na seba narazili domáci Tomáš Waszut a Miloš Dorotík. Waszut už od prvých chvíľ diktoval tempo v dokázal získať titul ukončením v úvodnom dejstve na škrtenie.  

Najočákavanejšie boli MMA súboje domácich hviezd Skříšovského, Díka a Borovca, ktorí ale nemali súperov najvyššieho rangu. Treba ale dodať, že Skříšovský bojoval so zraneným rebrom a Díka čaká dôležitý duel už o dva týždne v Trenčíne. Všetci traja nenechali nič na náhodu a dokázali ukončiť svojich súperov už v prvom kole.  

Celkovo priniesol Deň bojovníkov silný zážitok s množstvom talentov a výbornou atmosférou vypredanej haly. V budúcnosti tak môžeme očakávať ďalší posun nahor.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!