Ostravský Deň bojovníkov priniesol výbornú atmosféru s nevídanou nádielkou zápasov

Športová hala TJ Ostrava včera hostila vydarené podujatie Deň bojovníkov, na ktorej bola zastúpená celá enkláva domácich zástupcov. Veď v neuveriteľných 32 zápasoch sme videli podobný počet ostravských bojovníkov, ktorí v drvivej väčšine zastupovali usporiadateľský klub JMFS pod vedením Jakuba Müllera. Rozhodcovskú taktovku mal pod palcom Roland Čambal, ktorý si chcel spraviť rekord v počte odrozhodovyných duelov za jednu noc, čo sa mu ale nakoniec nepodarilo.

Turnaj bol rozdelený do troch veľkých častí, na ktoré by sa dali s prehľadom predávať samostatné lístky. Podujatie aj napriek takejto porcii prebiehalo svižne, keďže amatérske duely nemali dlhú minutáž a za tri hodiny sme videli 18 early prelims a prelims zápasov.

To hlavné ale prišlo s hlavnou kartou, ktorá mala na programe 14 zápasov podľa amatérskych, ale aj plných UFC pravidiel. Hlavný program taktiež obohatili dva ženské súboje, ale aj duely boxu, ktoré boli z pohľadu fanúšika veľkým lákadlom. V akcii sme totiž videli známeho MMA zápasníka Víťazoslava Rajnocha, ktorý nakoniec dokázal uhrať remízu a aj keď priznal, že to nebolo ono, pomaly sa vracia do formy a čoskoro ho snáď uvidíme aj v klietke.

Z pohľadu mien bol ale ešte o čosi zaujímavejší druhý boxersky stret, v ktorom na seba narazili Vojtech Garba a Petr Beránek. Výborní MMA bojovníci si nič nedarovali a videli sme naozaj zaujímavý box, v ktorom sa nakoniec tešil na body Garba. Ten dokázal na svoju stranu získať prvé a druhé kolo a aj keď v kole treťom poriadne pritlačil zasa Beránek, na výhru to už nestačilo.

Jakub Müller nezabudol taktiež pripraviť aj titulový duel, v ktorom na seba narazili domáci Tomáš Waszut a Miloš Dorotík. Waszut už od prvých chvíľ diktoval tempo v dokázal získať titul ukončením v úvodnom dejstve na škrtenie.  

Najočákavanejšie boli MMA súboje domácich hviezd Skříšovského, Díka a Borovca, ktorí ale nemali súperov najvyššieho rangu. Treba ale dodať, že Skříšovský bojoval so zraneným rebrom a Díka čaká dôležitý duel už o dva týždne v Trenčíne. Všetci traja nenechali nič na náhodu a dokázali ukončiť svojich súperov už v prvom kole.  

Celkovo priniesol Deň bojovníkov silný zážitok s množstvom talentov a výbornou atmosférou vypredanej haly. V budúcnosti tak môžeme očakávať ďalší posun nahor.
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu