TJ Dillashaw nesúhlasí s rýchlym ukončením: Bol som okradnutý o šancu

Takto si svoj debut v mušej váhe TJ Dillashaw určite nepredstavoval.

Dillashaw síce úspešne zvládol náročné chudnutie do mušej váhy, vďaka čomu mal možnosť stať sa ďalším držiteľom dvoch opaskov v rovnaký čas, no titulový duel s Henrym Cejudom mu vôbec nevyšiel. 

Cejudo zasiahol Dillashawa viacerými údermi, ktoré ním otriasli a hlavný arbiter súboja už po 32 sekundách zápas ukončil. Dillashaw však proti tomuto rozhodnutiu okamžite protestoval a názor nezmenil ani na pozápasovej tlačovej konferencii, kde skritizoval rozhodcu Kevina MacDonalda.

„Hnevá ma, že som bol okradnutý o šancu," povedal Dillashaw. „Dal som do prípravy všetko. Som omnoho lepší než ako dopadol zápas. Bolo by pekné dostať príležitosť dokázať to. Titulový zápas, šampión proti šampiónovi a on to ukončí takto skoro? Išiel som po single legu. Povedal mi ´Ukáž mi niečo´. Na to som odpovedal ´Som OK´ a chytal som single leg. Cejudo prestal udierať, aby sa sústredil na obranu single legu a on to ukončí? Niečo šialené."

Dillashaw verí, že ak by dostal druhú šancu, bol by schopný vrátiť Cejudovi porážku. „Asi si môžete všimnúť, že som frustrovaný. Musíme to zopakovať, znova v mušej váhe. Je to svinstvo. Dvanásť týždňov som tvrdo makal a potom mi za tridsať sekúnd ukradnú šancu."

Cejudo po zápase navrhol odvetu, no v bantamovej váhe, teda o Dillashawov opasok. Dillashaw mu pogratuloval k výhre, no zároveň nechápal, ako sa môže z tohto víťazstva tak tešiť. „Ako môžete byť šťastný po takejto výhre?" pýtal sa Dillashaw. „Samozrejme, nestratil titul, zarobil peniaze pre rodinu, môže zaplatiť účty. Dobré pre neho. Buď šťastný, pokojne. Ja by som ale po takomto víťazstve tak šťastný nebol, to rozhodne nie. Nenazýval by som champ champom, po takej výhre by som sa nepovažoval za šampióna dvoch váhových kategórií."

Výsledok súboja potvrdil štatistiku, ktorá Dillashawa sprevádza od začiatku jeho kariéru. TJ nazbiera štyri výhry a následne utrpí jednu prehru. Takto sa to opakuje už takmer deväť rokov od jeho profesionálneho debutu. 

Dillashaw bol po nepriaznivom výsledku veľmi sklamaný. Do prípravy vložil skutočne veľa. Na tlačovej konferencii priznal, že sa mu do očí vháňajú slzy.

„Som naštvaný, je to naozaj trpká prehra. Nechýba veľa a začnem plakať. Dal som do toho mnoho práce. Ani neviem, čo ďalej hovoriť. Je to ťažké."

„Som o dosť lepší ako Henry Cejudo. Som o tom presvedčený. Žiaľ, nedostal som šancu dokázať to."

Foto: USA Today
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda