Jon Jones bol zasa pozitívne testovaný na steroidy

Šampión poloťažkej váhy Jon Jones mal opäť raz pozitívny nález na metabolické steroidy. Tentokrát ale dopingové testy nevykonávala USADA, ale VADA (Voluntary Anti-Doping Agency), do ktorej programu Jones pred časom vstúpil.

Vzorky, na ktoré VADA poukazuje, boli odobrané deň pred vážením podujatia UFC 232, kde Jones bojoval o opasok poloťažkej váhy s Alexandrom Gustafssonom. Ten nakoniec získal po technickom knokaute v treťom kole. Výsledky testov potvrdili stopové množstvo látky Turinabol v objeme 33 pikogramu a teda šlo o rovnaký steroid, vďaka ktorému sa muselo podujatie UFC 232 na posledný chvíľu sťahovať z Las Vegas do Los Angeles.

Tentokrát si ale môže Jones vydýchnuť, Kalifornská atletická komisia totiž nezačne disciplinárne konanie, prezradil zástupca komisie Andy Foster. Išlo totiž o látku, za ktorú už dostal v minulosti Jones 15-mesačný dištanc v súvislosti s turnajom UFC 214.

Turinabol je látka, ktorá po požití zostáva v organizme veľmi dlhú dobu a tak vedci dospeli k jednoznačnému názoru, že Jones nemôže za jeden prehrešok pykať dvakrát. S najväčšou pravdepodobnosťou tak nebude ohrozený duel Jones vs Smith, ktorý je na programe v marci.
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu