Fedor Emelianenko čoraz častejšie uvažuje nad ukončením kariéry

Legendárneho Fedora Emelianenka už tento víkend čaká zápas o titul ťažkej váhy Bellatoru. "Posledný cisár" sa po výhrach vo štvrťfinále a semifinále Grand Prix vo finálovom súboji postaví Ryanovi Baderovi, aktuálnemu šampiónovi poloťažkej váhy organizácie Bellator.

Nedávno by si pritom len málokto pomyslel, že Fedor sa ešte niekedy objaví v titulovom dueli. Najmä po tvrdej prehre s Mattom Mitrionem sa zdalo, že nastal čas zavesiť rukavice na klinec.

Fedor sa však dokázal vrátiť do veľkej hry a teraz má príležitosť získať opasok momentálne druhej najprestížnejšej organizácie sveta.

Napriek tohtoročným úspechom si ale Fedor uvedomuje, že koniec jeho kariéry sa blíži. Predsa, kedysi nezastaviteľný vládca japonského Prideu má dnes už 42 rokov. „Ak mám byť úprimný, v mojom veku čoraz viac premýšľam o ukončení kariéry," priznal Emelianenko pred duelom s Baderom.

„Nie je to o tom, že by som už nechcel zápasiť. Ide o vek, ten je najväčšou prekážkou. A taktiež zranenia a všetky vojny, ktoré som za tie roky mal."

Zostrih z tohtotýždňového verejného tréningu Fedora Emelianenka.

Ak si chce Emelianenko do svojej už i tak dosť bohatej zbierky úspechov ešte pred ukončením kariéry pridať aj titul Bellatoru, bude musieť zdolať Ryana Badera. Ten ťahá 6-zápasovú víťaznú šnúru a do súboja vstupuje ako jasný papierový favorit.

„Bader patrí medzi svetovú špičku, je to skvelý bojovník," uznáva Fedor. „Je odlišný od mojich predošlých súperov. Má iný štýl a je veľmi rozumný. Pri zápase rozmýšľa."

Duel medzi Emelianenkom a Baderom je hlavným zápasom podujatia Bellator 214, ktoré sa koná v nedeľu ráno SEČ.

Foto: MMA Fighting
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda