Miesha Tate: Cyborg nikdy predtým nepotrebovala taktiku

To, že Amanda Nunes má poriadne tvrdé údery, už teraz vie azda každý. Miesha Tate na tento fakt upozorňuje dlhšie, a to aj kvôli tomu, že silu úderov brazílskej šampiónky pocítila na vlastnej tvári.

Tate s Nunes prehrala v hlavnom zápase monumentálneho podujatia UFC 200. Nunes práve v tomto dueli získala opasok bantamovej divízie, ktorý drží aj dnes. Ako Tate prezradila v relácii MMA Junkie Radio, na tento súboj rozhodne nemá pekné spomienky. „Keď vás trafí jabom, myslíte si, že to bola pravačka. No a keď vás naozaj zasiahne tou pravačkou, máte pocit, že vás prešiel kamión," spomína Tate. „Polovicu toho zápasu som ani nevedela, kde vlastne som."

Tate sa počas svojej aktívnej kariéry stretla aj s ďalšou vynikajúcou strikerkou, taktiež bývalou šampiónkou, Holly Holm. Holm je niekdajšou úspešnou boxerkou, no Tate tvrdí, že sila jej úderov sa ani zďaleka nepribližuje k ranám, čo rozdáva Amanda Nunes. „Ak sa bavíme o sile úderov, nie je to tá istá liga. Amanda zasahuje omnoho tvrdšie."

Preto Tate očakávala, že ak Cris Cyborg nebude na stret s Nunes dobre takticky pripravená, hrozí jej veľké nebezpečenstvo, čo sa v samotnom dueli aj potvrdilo. „Povedala som, že ak Cyborg nebude rešpektovať silu Amandiných úderov, ktoré ju pokojne môžu knokautovať, zaplatí za to."

Cyborg bola zvyknutá na to, že každej protivníčke vnútila rovnaký štýl, avšak Nunes jej vrátila vlastnú medicínu. „Vravela som, že Cyborg potrebuje účinnú stratégiu. Nikdy predtým nepotrebovala taktiku, no s Amandou jednoducho nemôže bojovať rovnako ako s ostatnými zápasníčkami."

Foto: MMA Junkie
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu