Miesha Tate: Cyborg nikdy predtým nepotrebovala taktiku

To, že Amanda Nunes má poriadne tvrdé údery, už teraz vie azda každý. Miesha Tate na tento fakt upozorňuje dlhšie, a to aj kvôli tomu, že silu úderov brazílskej šampiónky pocítila na vlastnej tvári.

Tate s Nunes prehrala v hlavnom zápase monumentálneho podujatia UFC 200. Nunes práve v tomto dueli získala opasok bantamovej divízie, ktorý drží aj dnes. Ako Tate prezradila v relácii MMA Junkie Radio, na tento súboj rozhodne nemá pekné spomienky. „Keď vás trafí jabom, myslíte si, že to bola pravačka. No a keď vás naozaj zasiahne tou pravačkou, máte pocit, že vás prešiel kamión," spomína Tate. „Polovicu toho zápasu som ani nevedela, kde vlastne som."

Tate sa počas svojej aktívnej kariéry stretla aj s ďalšou vynikajúcou strikerkou, taktiež bývalou šampiónkou, Holly Holm. Holm je niekdajšou úspešnou boxerkou, no Tate tvrdí, že sila jej úderov sa ani zďaleka nepribližuje k ranám, čo rozdáva Amanda Nunes. „Ak sa bavíme o sile úderov, nie je to tá istá liga. Amanda zasahuje omnoho tvrdšie."

Preto Tate očakávala, že ak Cris Cyborg nebude na stret s Nunes dobre takticky pripravená, hrozí jej veľké nebezpečenstvo, čo sa v samotnom dueli aj potvrdilo. „Povedala som, že ak Cyborg nebude rešpektovať silu Amandiných úderov, ktoré ju pokojne môžu knokautovať, zaplatí za to."

Cyborg bola zvyknutá na to, že každej protivníčke vnútila rovnaký štýl, avšak Nunes jej vrátila vlastnú medicínu. „Vravela som, že Cyborg potrebuje účinnú stratégiu. Nikdy predtým nepotrebovala taktiku, no s Amandou jednoducho nemôže bojovať rovnako ako s ostatnými zápasníčkami."

Foto: MMA Junkie
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"