Šampión ruskej M-1 bude na pražskom UFC čeliť výzve zo Španielska

Karta podujatia UFC Praha sa posilnila o ďalší zaujímavý duel. Bývalý šampión ľahkej váhy organizácie M-1 Global Damir Ismagulov (17-1 MMA, 1-0 UFC) sa stretne so španielskym nováčikom Joelom Alvarezom (15-1 MMA, 0-0 UFC).

Ismagulov minulý rok využil príležitosť, ktorá sa naskytla šampiónom ruskej M-1. Držitelia opaskov tejto najstaršej ruskej organizácie s aspoň jednou titulovou obhajobou môžu podpísať kontrakt s UFC. Ismagulov vďaka tomu v UFC debutoval na decembrovom turnaji v Austrálii, kde na body zdolal dovtedy neporazeného Alexa Gorgeesa.

Druhým súperom 27-ročného Kazacha bude španielsky debutant Joel Alvarez. Tento Španiel si šancu v UFC rozhodne zaslúži, veď všetkých 15 víťazstiev, ktoré zatiaľ nazbieral, bolo ukončených pred limitom. Už šesť výhier v rade pritom ukončil submisiou.

Alvarezových posledných šesť zápasov (Tapology).

Zostrihy z minuloročnej titulovej obhajoby Ismagulova.

Foto: Lowking.pl
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu