Khabiba vyšiel jeho skok poriadne draho, svoje dostal aj Conor

Dnes sme zistili, aké tresty dostali hlavní aktéri šarvátky po hlavnom zápase podujatia UFC 229. Celý incident vznikol po slovných výmenách Nurmagomedova s tímom Conora McGregora, po ktorých Rus doslova vletel do davu ľudí. Svoju úlohu pritom zohral aj Conor, ktorý v klietke rozdal taktiež pár úderov.

Očakávania tvrdšieho trestu pre Nurmagomedova sa potvrdili, keď zástupca AKA dostal stopku zápasenia na 9 mesiacov. McGregor vyšiel s o čosi menším trestom, 6 mesačným dištancom. Oba verdikty sú retroaktívne a teda sa začali počítať od prvého dňa po podujatí. Nurmagomedova tak najskôr uvidíme v klietke 6. júla, Conora zasa o tri mesiace skôr v apríli.

Okrem toho dostali obaja aktéri finančné pokuty. A že to Khabiba môže poriadne mrzieť, zo svojej výplaty totiž musí odovzdať celých 500 tisíc dolárov, ktoré mu budú ukrojené zo zadržaných peňazí za zápas, ktoré činili jeden milión. Conora taktiež neobišli kompenzácie, jeho 50 tisíc je ale podstatne miernejšia čiastka.

Po tomto rozhodnutí Nurmagomedov zverejnil na sociálnych sieťach odkaz s dvoma slovami: ´Politika navždy´.
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"