Badr Hari má problém, neprešiel dopingovou kontrolou

Badr Hari má problém s dopingom. Holandský portál Nieuwsuur zverejnil informáciu, že Hari neprešiel dopingovou kontrolou po minuloročnom zápase s Hesdym Gergesom. Bližšie nešpecifikovanú zakázanú látku mal nájsť vo vzorke jeho moču.

Hari však nebol jediný, kto sa prehrešil voči pravidlám. Rovnako jeho súper Hesdy Gerges, ďalej Chorvát Mladen Brestovac a Brazílčan Ariel Machado. Všetkým bojovníkom hrozí až 4-ročný trest.

Hari a ani Macho sa nechceli vyjadriť k zisteniam holandského Nieuwsuuru. Gerges povedal, že si neželá komentovať svoj prípad. A Brestovac zas povedal, že o žiadnom pozitívnom náleze nevie. „Poslali nejaké listy, ale ja nerozumiem holandsky," tvrdí Chorvát.

Aká bola reakcia Glory? Momentálne najväčšia kickboxerská organizácia po pozitívnych nálezoch u štyroch zápasníkov požiadala o ukončenie spolupráce so svojou antidopingovou agentúrou.

Badr Hari sa po ďalšej pauze spôsobenej problémami so zákonom vrátil do ringu minulý rok, keď na body zdolal práve Gergesa. A hoci sa stále rozpráva o veľkej odvete s Rickom Verhoevenom, prípadný zákaz činnosti kvôli dopingu by zrejme navždy pochoval všetky nádeje fanúšikov.

Foto: Glory
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda