Badr Hari má problém, neprešiel dopingovou kontrolou

Badr Hari má problém s dopingom. Holandský portál Nieuwsuur zverejnil informáciu, že Hari neprešiel dopingovou kontrolou po minuloročnom zápase s Hesdym Gergesom. Bližšie nešpecifikovanú zakázanú látku mal nájsť vo vzorke jeho moču.

Hari však nebol jediný, kto sa prehrešil voči pravidlám. Rovnako jeho súper Hesdy Gerges, ďalej Chorvát Mladen Brestovac a Brazílčan Ariel Machado. Všetkým bojovníkom hrozí až 4-ročný trest.

Hari a ani Macho sa nechceli vyjadriť k zisteniam holandského Nieuwsuuru. Gerges povedal, že si neželá komentovať svoj prípad. A Brestovac zas povedal, že o žiadnom pozitívnom náleze nevie. „Poslali nejaké listy, ale ja nerozumiem holandsky," tvrdí Chorvát.

Aká bola reakcia Glory? Momentálne najväčšia kickboxerská organizácia po pozitívnych nálezoch u štyroch zápasníkov požiadala o ukončenie spolupráce so svojou antidopingovou agentúrou.

Badr Hari sa po ďalšej pauze spôsobenej problémami so zákonom vrátil do ringu minulý rok, keď na body zdolal práve Gergesa. A hoci sa stále rozpráva o veľkej odvete s Rickom Verhoevenom, prípadný zákaz činnosti kvôli dopingu by zrejme navždy pochoval všetky nádeje fanúšikov.

Foto: Glory
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"