Badr Hari má problém, neprešiel dopingovou kontrolou

Badr Hari má problém s dopingom. Holandský portál Nieuwsuur zverejnil informáciu, že Hari neprešiel dopingovou kontrolou po minuloročnom zápase s Hesdym Gergesom. Bližšie nešpecifikovanú zakázanú látku mal nájsť vo vzorke jeho moču.

Hari však nebol jediný, kto sa prehrešil voči pravidlám. Rovnako jeho súper Hesdy Gerges, ďalej Chorvát Mladen Brestovac a Brazílčan Ariel Machado. Všetkým bojovníkom hrozí až 4-ročný trest.

Hari a ani Macho sa nechceli vyjadriť k zisteniam holandského Nieuwsuuru. Gerges povedal, že si neželá komentovať svoj prípad. A Brestovac zas povedal, že o žiadnom pozitívnom náleze nevie. „Poslali nejaké listy, ale ja nerozumiem holandsky," tvrdí Chorvát.

Aká bola reakcia Glory? Momentálne najväčšia kickboxerská organizácia po pozitívnych nálezoch u štyroch zápasníkov požiadala o ukončenie spolupráce so svojou antidopingovou agentúrou.

Badr Hari sa po ďalšej pauze spôsobenej problémami so zákonom vrátil do ringu minulý rok, keď na body zdolal práve Gergesa. A hoci sa stále rozpráva o veľkej odvete s Rickom Verhoevenom, prípadný zákaz činnosti kvôli dopingu by zrejme navždy pochoval všetky nádeje fanúšikov.

Foto: Glory
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu