Badr Hari má problém, neprešiel dopingovou kontrolou


Badr Hari má problém s dopingom. Holandský portál Nieuwsuur zverejnil informáciu, že Hari neprešiel dopingovou kontrolou po minuloročnom zápase s Hesdym Gergesom. Bližšie nešpecifikovanú zakázanú látku mal nájsť vo vzorke jeho moču.

Hari však nebol jediný, kto sa prehrešil voči pravidlám. Rovnako jeho súper Hesdy Gerges, ďalej Chorvát Mladen Brestovac a Brazílčan Ariel Machado. Všetkým bojovníkom hrozí až 4-ročný trest.

Hari a ani Macho sa nechceli vyjadriť k zisteniam holandského Nieuwsuuru. Gerges povedal, že si neželá komentovať svoj prípad. A Brestovac zas povedal, že o žiadnom pozitívnom náleze nevie. „Poslali nejaké listy, ale ja nerozumiem holandsky," tvrdí Chorvát.

Aká bola reakcia Glory? Momentálne najväčšia kickboxerská organizácia po pozitívnych nálezoch u štyroch zápasníkov požiadala o ukončenie spolupráce so svojou antidopingovou agentúrou.

Badr Hari sa po ďalšej pauze spôsobenej problémami so zákonom vrátil do ringu minulý rok, keď na body zdolal práve Gergesa. A hoci sa stále rozpráva o veľkej odvete s Rickom Verhoevenom, prípadný zákaz činnosti kvôli dopingu by zrejme navždy pochoval všetky nádeje fanúšikov.

Foto: Glory

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!