Bola Holly Holm stiahnutá z UFC 235 kvôli zápasu s Amandou Nunes?

Pôvodne sa mali na marcovom podujatí UFC 235 predstaviť piati súčasní či bývalí šampióni. Na nočnej tlačovej konferencii k tomuto galavečeru sme sa však dozvedeli, že turnaj prišiel o jeden vysokoprofilový zápas a zároveň zvučné meno.

Duel medzi Holly Holm a Aspen Ladd je zrušený. Našťastie, ani jedna z bojovníčok sa nezranila. „Pre obe hľadáme nové súperky, budú zápasiť na inom turnaji," okomentoval túto novinku prezident organizácie Dana White.

„27. decembra som podpísala kontrakt na súboj s tebou a teraz sa z toho snažíš vycúvať @HollyHolm? Som pripravená, tak poďme!" odkázala Ladd na Twitteri.

Hoci môže mať Ladd pocit, že sa Holm snaží vyhnúť duelu s ňou, vec sa má zrejme trochu inak. Na internete sa ihneď objavili špekulácie ohľadom možného zápasu Holm s aktuálnou šampiónkou bantamovej a pérovej váhy Amandou Nunes.

Samotná Nunes to podporila svojím záhadným odkazom.

Nunes si po výhre nad Cris Cyborg môže vyberať, v ktorej váhovej kategórii sa predstaví najbližšie. Avšak čo sa týka súperiek, tam už taký veľký výber nemá. V pérovej divízii je v podstate jedinou logickou voľbou odveta so Cyborg, lenže tento duel je momentálne skôr nepravdepodobný.

Cyborg čoskoro vyprší platnosť zmluvy, na ktorej už zostáva len jeden zápas, a UFC nebude riskovať, že by sa po prípadnom víťazstve nad Nunes rozhodla opustiť organizáciu.

A ak sa pozrieme na možnosti Amandy Nunes v jej dominantnej 135-librovej divízii, tak tu máme trojicu Germaine De Randamie, Holly Holm a Ketlen Vieira. Vieira už takmer rok nezápasila a pre UFC zatiaľ nie je veľmi zaujímavá. S De Randamie a titulovými zápasmi UFC nemá práve najlepšie skúsenosti a holandská bojovníčka s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť potvrdiť svoju aktivitu ešte najmenej jedným zápasom v najbližších mesiacoch.

No a potom je tu stále populárna Holly Holm, ktorá od výhry nad Megan Anderson čakala, ako sa vyvinie situácia. 

Dá sa očakávať, že by sme duel medzi Nunes a Holm mohli vidieť na podujatí UFC 237, ktoré sa v máji odohrá v Brazílii. UFC pre tento turnaj určite potrebuje silnejší hlavný zápas než duel medzi Rose Namajunas a Jessicou Andrade.

Namajunas ani Andrade nie sú lákadlom na PPV. Na PPV sa dosiaľ vôbec neosvedčila ani Nunes, no vedenie UFC zrejme dúfa, že po ďalšom veľkom víťazstve na sledovanom turnaji sa to konečne zmení. 
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda