Scott Coker vysvetľuje presun „King Mo“ Lawala do Rizin FF na zápas s Procházkom

Muhammed Lawal (21-8) bude ďalším bojovníkom Bellatoru, ktorý vyskúša šťastie v organizácií Rizin FF, keď zamieri do Japonska, aby zabojoval o titul poloťažkej váhy s Jiřím Procházkom (23-3-1).

Nie je to po prvý raz, kedy mal "King Mo" povolené bojovať v Rizin FF, aj keď mal zmluvu s Bellatorom. Naposledy to tak bolo v decembri 2016. Prezident Bellatoru Scott Coker povedal, že posledná príležitosť prišla z dôvodu jeho rastúceho vzťahu s organizáciou Rizin FF.

"Som odhodlaný udržať bojové umenia v Japonsku silné, a poslaním špičkových športovcov z Bellatoru ako je "King Mo" na aprílový turnaj RIZINu, robíme presne to," uviedol Coker vo vyhlásení, ktoré dal pre MMAjunkie. "Mám rád spoluprácu s Nobuyukim Sakakibarom (prezident Rizinu) a chcem naďalej stavať na pevnom vzťahu, ktorý spolu v priebehu rokov máme. Teším sa na ďalšiu spoluprácu medzi Bellatorom a Rizinom v blízkej budúcnosti a želám „King Moovi“ veľa šťastia v jeho snahe stať sa šampiónom RIZINu."

Súboj medzi Lawalom a Procházkom bude odvetou finálového duelu Heavyweight Grand Prix Rizinu, ktorá prebehla v decembri 2015. Vtedy Lawal skóroval tvrdý knokaut už v prvom kole.

Lawal od zápasu s Procházkom nazbieral nepriaznivé skóre 2-4, zatiaľ čo Procházka vyhral sedem  súbojov v rade (z toho 6 KO/TKO).

Stret medzi Lawalom a Procházkom by mal byť co-main eventom aprílového Rizinu. Hlavným zápasom turnaja bude súboj šampióna bantamovej váhy Horiguchiho (26-2) s bývalým bojovníkom UFC Benom Nguyenom (16-8) v dohodnutej váhe do 132 libier.
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu