Johnny Walker dobýva UFC: Chcem, aby svet poznal moje meno

Aj keď by mu v tejto chvíli mohla zväzovať ruky veľká nervozita, ktorú prirodzene spôsobuje tlak domáceho publika, na Johnnym Walkerovi nebolo badať žiadne známky napätia. Walker nezabudol na pre neho typické tanečné vložky počas nástupu, v oktagone sa potom oprel o pletivo a do zápasu vstúpil, ako by šiel na bežnú nedeľnú prechádzku do parku, čo poznamenal aj komentátor Michael Bisping.

Nebezpečný súper, dôležitý zápas, vypredané hľadisko plné brazílskych fanúšikov, ktorí si nevedia predstaviť iný výsledok ako výhru. Johnny Walker sa narodil presne pre takéto momenty. „Na svet som prišiel pre to, aby som žiaril," povedal uplynulý týždeň v rozhovore pre portál MMA Junkie.

A na domácej pôde skutočne zažiaril. Ani sa nezapotil a Justin Ledet, bývalá ťažká váha, po zásahu spinning backfistom už ležal na zemi. Walker sa v divokej snahe ukončiť zápas takmer previnil ilegálnym kopom, no tým Ledeta napokon netrafil.

Walker mal šťastie, pretože ak by Ledeta zasiahol do hlavy, bol by diskvalifikovaný. Na druhú stranu, ako upozornil Marc Goddard, kop na akúkoľvek inú časť tela je povolený.

„Viem, čo robím, som profesionál," povedal v pozápasovom rozhovore Walker, ktorý vysvetlil svoje pozápasové oslavy. „Viac ako v zápase som sa zapotil pri rozcvičke, takže som musel nejako minúť energiu."

Walkerove pozápasové oslavy stáli za to:

Toto bola Walkerova druhá výhra v UFC. V debute lakťami knokautoval premožiteľa Gokhana Sakiho Khalila Rountreeho, a to za menej než dve minúty. V oktagone sa teda zatiaľ príliš neohrial a už patrí medzi potenciálne hviezdy UFC. Hlavne predstavuje novú krv, ktorú chradnúca poloťažká váha tak veľmi potrebuje.

„Moja kariéra je na vzostupe. Stále mám pred sebou veľa práce. Chcem byť najlepším zápasníkom všetkých čias. Preto trénujem bez falošnej hrdosti. Viem, že sa môžem čosi priučiť aj od detí či starších, potrebujem nasávať nové informácie. Chcem, aby svet poznal moje meno."

Meno Johnnyho Walkera sa dá zapamätať pomerne ľahko. Svoju úlohu v tom možno zohráva podobnosť so známou whisky s názvom Johnie Walker. „Ľudia si zvyknú myslieť, že môj otec bol veľký alkoholik a kvôli tomu mi dal také meno, no to nie je pravda," smeje sa. „Je to odvodené od mena mojej matky, Joelmy, a otca, Waltera. Moje originálne meno je Walker Johnny (celým menom Walker Johnny Silva Barra de Souza, pozn. red.). Keď som ale začal zápasiť, potreboval som prezývku, a tak mi prischlo meno Johnny Walker."

Johnny Walker a jeden z jeho legendárnych nástupov v štýle striptízu (1:03):

Aktuálne ťahá Johnny Walker 8-zápasovú víťaznú šnúru. Celkovo si počas svojej kariéry zatiaľ pripísal tri porážky. Verí, že každá prehra ho posunula dopredu. „Hneď v treťom profesionálnom súboji som sa postavil skúsenejšiemu Wagnerovi Pradovi. Porazil ma, no zakrátko sme spolu začali trénovať a dnes si dovolím povedať, že by som ho bez problémov zdolal."

„Nemôžem mať žiadne pochybnosti. Musím veriť, že budem úspešný. Boli dni, kedy som nemal čo jesť, no ja som veril, že budem jesť, a tak sa nakoniec aj stalo. Boh mi pomáha."

Walker má navyše jeden cieľ, ktorý mu dodáva extra motiváciu. „Chcem sa objaviť v hre UFC na PlayStation 4 a potom možno aj na PlayStation 5. Ak sa chcem dostať do tej hry, musím poraziť kopu chlapíkov. A ak chcem byť na obale, musím sa stať šampiónom. Nuž, nemám na výber."
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda