Že bol turnaj XFN 16 prepadák? Na to zabudnite!


FOTO: Petr Kareš

541 platiacich divákov. Taký bol rezultát podujatia XFN 16, ktoré malo premiéru na rakúskej pôde vo Viedni. Ak by sme to vzali z pohľadu diváckeho záujmu, nebola to veru žiadna sláva, keď prišlo menej fanúšikov ako na podujatie XFN 1. Aj napriek nepriaznivým číslam v hale bol ale tento turnaj jeden z kľúčových. A to hneď z niekoľkých dôvodov.

Začneme kartou, na ktorej sa aj napriek zmenám na poslednú chvíľu objavilo množstvo zaujímavých duelov. Samozrejme, reči o tom, že na podujatí bolo málo českých či slovenských zápasníkov rezonovali, XFN ale urobilo dobrý krok, keď dalo možnosť takmer výlučne domácim borcom a zbytočne netlačili publiku legionárov. A tento ťah sa promotérovi Petrovi Karešovi a matchmakerovi Alene Holej parádne vrátil. Turnaj totiž vyprodukoval hneď niekoľko nových hviezd organizácie.

O Mochamedovi Machaevovi sme už vedeli, vo Viedni ale zasa poskočil, upravil svoju bilanciu na výborných 7-0 a razom sa začalo hovoriť o odvete s Pokorným v bantamovej váhe. Uvažuje sa pritom dokonca o súboji o titul! Druhým na rane je Arbi Mezhidov (12-3). Toho po súboji s Kleinom ľudia ešte veľmi neregistrovali, po hlavnom zápase vo Viedni už ale poriadne rezonuje. A nie náhodou, veď po výbornom výkone ho zrejme uvidíme v súboji s Mirom Štrbákom.  

Ďalším na rane je rakúsky ´Wonderboy´ Ismail Naurdiev, ten si bleskovým knokautom pripísal 17-tu výhru a pri dvoch prehrách ho čakajú tie najväčšie výzvy welterovej váhy. Nestačí? Pokračujeme ďalej, Ahmed Abdulkadirov (6-1) presvedčivo porazil Dyka a stihol už vyzvať Tomáša Kvapila. Zabudnúť pritom nemôžeme ani na Roberta Pastucha, ktorý sa nakoniec na gala nepredstavil, a slovenský nový objav Daniela Hromeka. XFN teda posilnilo o celú plejádu kvalitných bojovníkov, ktorí určite poriadne prevetrajú už trochu opozeranú domácu scénu.

Ďalším pozitívom turnaja je expanzia na nový trh. Počas príprav podujatia sa totiž manažéri stretli s množstvom ľudí z rakúskeho prostredia MMA a to je veľmi dôležité pre budovanie nového trhu. Aj keď si XFN zatiaľ naplno podchytilo iba silný Gym 23, ďalšie kluby sa budú postupne určite pridávať. Petr Kareš dokonca avizoval, že jedna z rakúskych organizácii ponúkla možnosť spolupráce formou spoločného turnaja, čo je v našich pomeroch, kde sa nová konkurencia rovná útoku na zabehnutého promotéra, doslova nevídané.

A nakoniec tu máme Pay-Per-View, teda kúpu online prenosu. Tá bola na úrovni niekoľkých stoviek platiacich zákazníkov, čo je na takýto event solídne číslo. Tento výsledok nielenže priniesol dodatočné príjmy, ale hlavne sa zasa potvrdilo stúpajúce povedomie o tejto službe. Čoraz viac fanúšikov totiž začína chápať, že všetko naozaj nemôže byť zadarmo a prenos za necelých 7 eur prináša výborne stavenú noc pri bojových športoch. XFN pritom každým eventom vychytáva neduhy tohto online systému a ak vypiluje všetko k dokonalosti, práve služba Pay-Per-View môže byť v dnešnej digitálnej dobe výbornou platformou.

Podujatie XFN 16 malo určite svoje neduhy, ktoré sa najviac odzrkadlili v slabšej návšteve a turnaj tak zrejme ostal v strate. Bola to ale zlá investícia? Tak to určite nie!

 

 

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!