Smutné správanie Bohumila Lungrika a jeho náhrady


Už v sobotu nás čaká jubilejné podujatie Muay Thai Evening 10, na ktorom sa predstaví špička domácej postojárskej scény, ale dočkáme sa aj štyroch duelov MMA. Celú organizáciu podujatia má pod palcom Tomáš Tadlánek, ktorý vedie Victory Gym. Keďže je tento klub výlučne postojársky, požiadal ma, aby som mu pomohol s matchmakingom MMA zápasov. Tomáš píše pre náš portál a je to čestný človek, čiže som neváhal ani sekundu.

Momentálne sú tí najlepší bojovníci zazmluvnení v organizáciách Oktagon a XFN a tak som nemal veľa možností. Chcel som ale za každú cenu priniesť na gala čo najlepšie a hlavne vyrovnané zápasy. Keďže partnerom podujatia je organizácia XFN, potešilo nás, že uvoľnili na jeden zápas Rolanda Čambala. 18. decembra sme sa nakoniec dohodli na Rolovom súperovi, Bohumilovi Lungrikovi, ktorý patrí medzi veľké mená českej scény. Dovolím si tvrdiť, že sme postavili výborný duel a všetko šlo ako po masle, až do osudového momentu.

25. januára XFN oznámilo zápas Vasil Ducár vs Bohumil Lungrik, čo bolo podľa mňa zo strany českého promotéra nešťastné rozhodnutie. Lungrika sme totiž celý mesiac promovali a nemyslím si, že je dobrý nápad oznamovať nový duel ešte predtým, ako sa zápasník objaví na turnaji, ktorý má predtým. Veľká škoda, že XFN nepovedalo, že s Ducárom sa stretne víťaz duelu Lungrik – Čambal, pretože by takto dostal zápas parádne grády a som presvedčený, že plánovaný duel by sa v Trenčíne uskutočnil.

Keď som toto oznámenie videl, hneď som stuhol. Po prvé sa pozornosť Lungrika strhla hneď na Brno a po druhé som šípil nejakú habaďúru. Lungrik má totiž statočne po štyridsiatke a dva zápasy takmer za mesiac sú celkom risk. Samozrejme, Muay Thai Evening nemá na tak štedré výplaty ako XFN, kapacita haly v Trenčíne je násobne nižšia ako v Brne a divácka sledovanosť je taktiež inde. Nový zápas by mohol Lungríkovi sedieť viac aj štylisticky, keďže je Vasil výlučný postojár a Bohumil výborný zemiar. Čambal je na druhej strane všestranný bojovník. Lungrík tak urobil rozhodnutie...

V sobotu, deň po oznámení zápasu Lungrík vs Ducár mi prišla správa. „Ahoj Vladimíre prosím tě stal se průser já si na sparingách tvrdě narazil pravé rameno, mám to v hajzlu, nemohu s tím hýbat. Musím zrušit zápas. Moc se omlouvám že jsem vám způsobil komplikace. Ale do zápasu fakt nemohu.” Táto správa bola trocha divná, keďže Lungrík hneď v ten moment vedel, že do zápasu naozaj nemôže nastúpiť. Nebol pritom u lekára, nemal röntgen, nič. Nie som odborník na narazené ramenné kĺby, ale nie je šanca, aby bojovník okamžite po narazení a bez lekárskeho posúdenia vedel, že ani celé dva týždne mu nebudú stačiť na rekonvalescenciu. 

Po tom, čo som upozornil, nech zájde k lekárovi a uvidí sa, súhlasil a mal mi dať vedieť. Počkal som tak do pondelka večera a zasa sa ozval, keďže Lungrík výsledky prehliadky nedodal. A to bola ďalšia divná vec, ak by som totiž nemohol hýbať s rukou, asi by som šiel na pohotovosť hneď, nie až o dva dni, keďže mohlo ísť pokojne o úraz, ktorý by sa musel riešiť zákrokom. Odpoveď bola, že lekár to do 14 dní dokopy nedá. Poprosil som tak o lekársku správu, ktorá by jeho tvrdenie podložila, keďže zmluva mala jasné stanovy. Lungrík odpovedal, že ju dodá.

V tom čase som si už bol takmer istý, že niečo nie je v poriadku. Na druhý deň som tak napísal zasa, kedy môžeme správu očakávať. Odpoveď: „Jjo pošlu... Zítra jedu znovu do špitálu na převaz...” A to bola ďalšia čudesnosť, lebo som ešte v živote nevidel robiť preväz narazeného ramenného kĺbu a to som mal osobne, prosím pekne, rotačnú zlomeninu ramennej kosti. Dáva sa trojcípa šatka, prípadne bandáž na zafixovanie polohy a nie nejaký preväz.

30. januára prišla ďalšia malina, keď pán Lungrík zverejnil na svojom facebooku fotografiu. Tentokrát zrejme tvrdo narazené rameno nebolo až taký problém, keďže si podľa tej fotografie bol zahrať hokej. Už s úsmevom som sa zasa ozval s požiadavkou lekárskej správy. Odpoveď bola, že ju doktor spisuje a dostanem ju čoskoro, na čo som odpovedal, že sa snáď dočkám na druhý deň.

Nedočkal som sa ničoho a tak som napísal poriadne ostrú správu, keďže som už aj z viacerých strán počúval, že to zranenie je iba zámienka na odstúpenie od riskantného zápasu, ktorá sa nezakladá na úplnej pravde. Po tomto texte som už odpoveď dostal. Správa stále neexistuje, doktorovi to trvá tak dlho, lebo ju spisuje taktiež pre poisťovňu. Po tejto informácii, ktorá prišla v nedeľu som zasa čakal, až dodnes.

Lekársku správu stále nemám v rukách, pričom sa vytvára už 12 dní. Samozrejme, všetky tie reči o poistke a dlhom spisovaní sú iba hlúposti, stačilo totiž pri prvej návšteve lekára ofotiť mobilom nález, ktorý sa musí stále spísať a poslať ho. To už vlastne ale nie je podstatné, veď do zápasu ostávajú dva dni. Podstatné je, že Lungrík svojim chovaním nesklamal len mňa, promotéra, ale hlavne Rola Čambala, ktorý sa na tento duel poctivo pripravoval, investoval do neho svoj čas, úspory a pot. On totiž na rozdiel od Vás pán Lungrík nemá zápas v nabúchanej hale s parádnou výplatou, ale v skromnom Trenčíne za kamarátsku sumu, za čo som mu nesmierne vďačný. Čambalovi totiž niečo hovorí pojem česť bojovníka!

PS: Soroka podpísal zmluvu, v ktorej jasne stálo, že pred duelom nemôže zápasiť. Samozrejme, zmluvu porušil, dostal cez víkend v Rakúsku tvrdé KO a do zápasu tak nenastúpi.

 

Vladimír Bilohuščin

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!