Vojtech Garba: Za súboj s Karešom nechcem ani korunu, všetko dám na charitu

Zástupca JMFS Ostrava nečakane vyzval promotéra Petra Kareša na súboj v K1. Svoju prípadnú odmenu chce dať na charitu.

Prečo si vyzval na súboj Petra Kareša?

Je neslušné odpovedať otázkou na otázku, ale prečo nie? Mam rád výzvy a myslím si, že na tom nie je nič zlé. Petr Kareš stále hovorí, že chce podporovať české a slovenské MMA. Ako lepšie ho môže podporovať než tak, že si zazápasí s mladou nastupujúcou generáciou a pokúsi sa potvrdiť svoju dlhú športovú kariéru? Ďalšia vec je to, že chcem ľuďom ukázať, že aj keď mám MMA a bojové športy všeobecne ako koníček, ktorému sa venujem pri štúdiu, tak sa dajú urobiť krásne zápasy a niečo dokázať.

Myslíš si, že tvoju výzvu príjme?

Ja si môžem myslieť čo chcem, ale teraz je na rade s rozhodnutím len a len on. Ak bude výzva prijatá, podporí tým dobrú vec. Ak nie, svet sa mi nezrúti.

Ty si vravel, že peniaze zo zápasu dáš na charitu, lebo si chceš iba udrieť‘. Prečo?

Keď už sa tu v Česku a na Slovensku stále niekto vyzýva, tak prečo to nevyužiť pre dobrú vec? Ľudia sa vyzývajú pre to, aby z toho mali peniaze a mali sa dobre. Ja som ale realista a viem, že sa tým živiť nebudem. Mam úplne iné plány do budúcna. MMA / bojové športy ma neživia, na tréningové kempy do zahraničia a pod. nejazdím, tak prečo peniaze nedať niekomu, kto ich potrebuje, miesto toho, aby som jazdil na drahú luxusnú dovolenku a nakúpil nezmysly?

Čo si o tejto výzve myslí Jakub Müller, ktorý je veľkým kritikom Kareša a dokonca sa na sociálnych sieťach verejne vyjadruje, že promotéra XFN nemá veľmi v láske?
 
Jakub Müller je môj tréner, takže si človek dokáže odpovedať sám. Ja sa za niekoho iného vyjadrovať nechcem, a preto sa musí pýtať jeho.

Petr Kareš oznámil, že má už iba jeden zápas a končí. Myslíš, že si svoje rozhodnutie môže rozmyslieť.

Všetci vieme, ako to s ‘poslednými‘ zápasmi je. Každý určite zaregistroval, s koľkými ‘poslednými‘ Čechmi zápasí Karlos Vémola. Toľko k tomu. Pokiaľ sa ale naozaj jedná o jeho posledný zápas, kľudne som za akciu XFN K-1 Legends.
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko