Ismail Naurdiev bude zápasiť na podujatí UFC Praha!

Len minulý víkend sa predstavil na turnaji XFN Viedeň a už o dva týždne ho uvidíme na galavečeri UFC v Prahe, tak vyzerá február Ismaila Naurdieva.

22-ročný Naurdiev (17-2 MMA) nahradí Ramazana Emeeva a stretne sa so skúseným a nebezpečným Brazílčanom Michelom Prazeresom (26-2 MMA, 10-2 UFC). Naurdiev bol zrejme v hľadáčiku UFC dlhšie a keď UFC potrebovalo kvalitnú welterovú váhu ako rýchlu náhradu za Emeeva, voľba matchmakerov najslávnejšej organizácie sveta padla na Naurdieva.

Ten by mal byť vo skvelej forme, veď len pred niekoľkými dňami bojoval na turnaji XFN vo Viedni, kde už po 36 sekundách knokautoval Paulistenia Rocha, Prazeresovho krajana. Prazeres by určite rád pomstil Rocha, no podobnú motiváciu má vlastne aj Naurdiev.

Naurdiev by totiž mohol pomstiť prehru Mairbeka Taisumova s Prazeresom spred pár rokov. Taisumov je rovnako ako Naurdiev Čečenec. 

Aj keď to bude mať v debute poriadne ťažké, Naurdieva by mohla v UFC čakať pekná budúcnosť. Ide o veľmi talentovaného zápasníka, ktorý má na svoj vek nezvyčajne bohaté skúsenosti, keď zápasil aj na podujatí ACB.

Naurdiev však musí dúfať, že jeho kariéru nepribrzdia problémy s vízami, tak ako sa to už dlho deje Taisumovovi.

Naurdievova parádna výhra na turnaji ACB 74:

Foto: Olimp Sport Nutrition
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"