Duel Whittaker-Gastelum je ZRUŠENÝ, súboj Silvu s Adesanyom novým hlavným zápasom UFC 234!

Turnaj UFC 234 sa musí vysporiadať s neuveriteľne tvrdou ranou. Šampión strednej váhy Robert Whittaker po vážení skončil v nemocnici a ešte dnes podstúpi operáciu.

Whittakerov zápas s Kelvinom Gastelumom o opasok strednej váhy je teda zrušený.

Whittaker vraj po včerajšom vážení začal pociťovať bolesti a kŕče brucha, kvôli čomu bol vyšetrený v nemocnici. Tam lekári zistili, že sa jedná o herniu brucha, čiže pruh, a ešte dnes ho budú operovať.

Novým hlavným zápasom podujatia je súboj Andersona Silvu s Israelom Adesanyom. Tento duel pritom bude naďalej len 3-kolový, čo znamená, že po rokoch budeme svedkami hlavného zápasu turnaja UFC, ktorý potrvá maximálne tri kolá.

Anderson Silva sa tak po prvý raz od podujatia UFC 183: Silva vs. Diaz, ktoré prebehlo v roku 2015, objaví v hlavnom zápase PPV galavečera UFC.

Diváci v Melbourne, ktorí si zakúpili lístky a po Whittakerovom zranení už nemajú záujem o účasť na turnaji, môžu po zmene hlavného zápasu požiadať o vrátenie peňazí.

Článok sme aktualizovali.

Foto: ESPN
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu