Whittaker sa snažil aj na poslednú chvíľu vyhnúť operácii a zápasiť

Každý, kto niekedy videl zápas Roberta Whittakera, musí uznať, že tento 28-ročný Austrálčan patrí medzi tých najtvrdších mužov, ktorí kedy vstúpili do oktagonu. 

Preto je jasné, že Whittaker zo súboja nevycúva len tak a už vonkoncom nie priamo v deň turnaja. 

Whittakerove dôvody k odstúpeniu z pôvodného hlavného zápasu podujatia UFC 234 boli skutočne vážne. Súčasný šampión bol hospitalizovaný v melbournskej nemocnici, kde ho hneď aj operovali.

Ako to však vyplýva z oficiálneho vyjadrenia jeho manažmentu, Whittaker sa do poslednej chvíle pokúšal presvedčiť lekárov, aby mu dali povolenie obhajovať svoj opasok.

„Menom Roba by sme chceli fanúšikom poskytnúť aktualizáciu ohľadom jeho stavu. Minulú noc, asi od deviatej večer začal Rob pociťovať intenzívne bolesti, na ktoré boli upozornení doktori UFC. Po niekoľkých hodinách pozorovania bol o tretej ráno prevezený do nemocnice. Rob práve absolvoval dvojitú operáciu, okrem brušnej hernie mu zistili aj skrútené črevo, a teraz bude niekoľko dní regenerovať v nemocnici. Rob sa bude chcieť svojim fanúšikom prihovoriť priamo, samozrejme, keď mu to zdravie dovolí. Rob je zničený z toho, že zápas nemôže prebehnúť. Ešte 5 minút pred operáciou Rob trval na tom, že bude zápasiť, avšak bolo mu povedané, že úder do oblasti brucha by mohol mať fatálne následky. Rob sa vráti silnejší a pripravený na to, čo ho čaká. Ďakujeme UFC, Kelvinovi a jeho tímu za ich profesionalizmus."

Prvé odhady hovoria o tom, že Whittaker by sa po operácii mohol vrátiť k tréningu o 4-8 týždňov, no až časom sa ukáže, ako reálne sú tieto odhady. Sám Dana White na pozápasovej tlačovej konferencii povedal, že UFC s ďalšími krokmi počká na to, ako sa bude vyvíjať Whittakerov stav.

White ubezpečil, že UFC bude s Whittakerom trpezlivé. „Sú osoby, z ktorých si môžete robiť posmech. Robert Whittaker medzi ne rozhodne nepatrí."

Foto: MMA Weekly
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko