Kelvin Gastelum sa prehlásil za šampióna strednej váhy, s čím nesúhlasí McGregor ani Adesanya

Kelvin Gastelum nebude na turnaj UFC 234 spomínať v dobrom. Všetko smerovalo k tomu, že Gastelum dostane v Melbourne šancu získať vysnívaný opasok UFC, no napokon sa jeho pobyt v Austrálii zmenil iba na výlet. Gastelum si kvôli odstúpeniu Roberta Whittakera vychutnal galavečer len z role diváka.

Avšak ako vysvitlo, Whittaker nebol jediný, koho trápili zdravotné komplikácie. Všímaví diváci už na viacerých predzápasových video materiáloch registrovali niekoľko vredov na krku či tvári Kelvina Gasteluma. Gastelum v rozhovore pre ESPN potvrdil špekulácie, že sa jedná stafylokokovú infekciu. „Áno, je to pravda. Ale lekári o tom vedeli a predpísali mi antibiotiká. Mal som trocha obavy, aby mi komisia povolila zápasiť, no po liekoch sa to začalo zlepšovať, takže mi nezamietli štart a mňa by tá infekcia určite nezastavila."

Gastelum teda mal svoj zdravotný stav pod kontrolou, no to sa nedalo povedať o jeho súperovi, šampiónovi strednej váhy, Robertovi Whittakerovi. Toho po vážení začali trápiť silné bolesti. Whittaker bol v noci prevezený do nemocnice, kde mu operovali pruh a skrútené črevo. Gastelum sa o tom dozvedel ráno o siedmej, keď ho na hotelovej izbe zobudil zvonček.

„Najprv som si myslel, že je to len upratovačka, tak som to nechal tak. Zvonenie ale neprestávalo, takže som už vedel, že to nebude upratovačka a niečo nie je v poriadku. Boli to ľudia z UFC, ktorí ma oboznámili s celou situáciou. Bol som zničený. Viem, že tento šport je nevyspytateľný, no zasiahlo ma to."

Je pravdepodobné, že pruh Whittakera trápil už dlhšie, no šampión strednej váhy sa to snažil nedať na sebe poznať. To si myslí aj Gastelum. „Spočiatku som si hovoril, že som si na Whittakerovi cez týždeň nič nevšimol. Pri každom staredowne sa prezentoval typickým drsným výrazom. Potom som si ale uvedomil, že na verejných tréningoch v podstate neukázal nič zo svojho wrestlingu a ani veľmi nekopal. Je možné, že si nechcel namáhať ten pruh a dať na sebe niečo poznať."

Gastelum krátko po oznámení tejto veľmi nešťastnej novinky Whittakerovi na sociálnych sieťach poprial skoré uzdravenie. Na podujatí sa však ukázal s opaskom a sám sa prehlásil za šampióna.

Pás si požičal od prítomného Henryho Cejuda, ktorého rovnako zastupuje kontroverzný manažér Ali Abdelaziz. „Vo svete wrestlingu, ktorý je mne známy, nezáleží na tom, aké má niekto dôvody na odstúpenie. Ten, kto spraví váhu, má právo na opasok, čiže ja som odteraz šampiónom," vysvetľoval Gastelum.

„Nestratil som rešpekt pre Whittakera, samozrejme, že mu prajem rýchle uzdravenie. Keď sa dá dokopy, môžeme si dať zápas o môj pás."

Gastelum strávil s opaskom na pleci vlastne celý večer, za čo si vyslúžil kritiku od víťaza hlavného zápasu Israela Adesanyu. Dokonca aj od dnes mimoriadne aktívneho Conora McGregora, ktorý sa ale zameral najmä na jeho infekciu: „Prečo ten úbožiak drží pás šampióna strednej váhy? Na jeho koži predsa lezú červy! Bolo nezmyselné len pomyslieť na to dovoliť mu zápasiť, nie to ešte ho pustiť do arény, kde si podával ruky s našimi fanúšikmi! Niekto sterilizujte ten opasok. Okamžite."

Znak stafylokokovej infekcie si bolo možné všimnúť aj na Gastelumovom krku.

Šampiónom strednej váhy oficiálne aj naďalej zostáva Robert Whittaker. Od toho, ako sa bude vyvíjať jeho regenerácia bude záležať ďalší postup ohľadom titulu divízie s limitom do 185 libier. Dana White sľuboval trpezlivosť UFC, no ak by mal Whittaker pauzovať príliš dlho, v hre je určite vytvorenie dočasného opasku.
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko