Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"

Po šokujúcom oznámení prestupu Karlosa Vémolu z XFN do Oktagonu všetko smeruje k tomu, že Vémola zrejme nebude poslednou veľkou rybou, ktorá je na odchode z XFN.

Ďalšou veľkou hviezdou, ktorá bude vo svojej kariére pravdepodobne pokračovať inde, by mal byť Makhmud Muradov.

Muradov sa k špekuláciam ohľadom jeho budúcnosti v XFN vyjadril na svojom Facebooku, kde vysvetlil, že s XFN nemá podpísaný dlhodobý kontrakt, ale pri každom dueli sa jednalo o „čisto gentlemanskú dohodu" medzi ním a promotérom.

Po nasledujúcom súboji na podujatí XFN 17 teda znova bude môcť zakotviť v inej organizácii a už v tejto chvíli vlastne má potvrdený duel na galavečer Night of Warriors, ktorý sa bude v apríli konať v Liberci.

„Zdravím všetkých mojich fanúšikov. Mnohí z vás sa ma poslednú dobu pýtate, či opúšťam XFN, prechádzam inde, kde budem zápasiť najbližšie, alebo aj niekedy v budúcnosti. Zhrniem to takto. S organizáciou XFN sme spolu od prvej haly, od ich úplne prvého eventu. Nikdy sme nemali žiadnu konkrétnu zmluvu, vždy išlo o čisto gentlemanskú dohodu, ktorú sme vždy dodržali.

Takto to máme aj teraz, na XFN 17 v Brne. To je tiež posledný dohodnutý zápas medzi mnou a organizáciou XFN. Potom sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč".

Organizácia Night of Warriors prišla s ponukou, ktorá ma oslovila, pristúpili na moje finančné podmienky a dohodli sa na spolupráci, rovnako na konkrétny dátum eventu 6.4. v Liberci. Toto sú moje dva na 100% dohodnuté zápasy. Akýkoľvek ďalší zápas dohodnutý nemám.

Veľmi všetkým ďakujem."

Muradov teda priamo neuviedol, že v XFN končí nadobro, no minimálne nateraz vyzerá tak, že duel v Brne bude jeho posledný v organizácii X Fight Nights. Kam povedú "Machove" kroky po vystúpení pod krídlami Night of Warriors, je zatiaľ neznáme.

Foto: Czechfighters.cz
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda