Aleksander Emelianenko sa vráti do akcie na podujatí RCC 6

Aleksander Emelianenko bude ústrednou postavou šiesteho turnaja organizácie Russian Cagefighting Championship, ktorý sa uskutoční 4. mája v ruskom Čeľabinsku. Emelianenkov súper je stále neznámy, ale určite by to mal byť bojovník, ktorý nebude z Ruska.

"Šiesty turnaj sa uskutoční v Čeľabinsku. Bude to najväčší turnaj zmiešaných bojových umení v meste," povedal výkonný riaditeľ RCC Nikolai Klimenko. "Plánujeme, aby Aleksander Emelianenko vystupoval v hlavnom zápase večera. Uvažujeme pre neho o viacerých možnostiach zahraničných rivalov, vrátane Francimara Barrosa, s ktorým už Aleksander mal v decembri bojovať."

Tridsaťsedemročný Emelianenko, mladší brat ruskej legendy Fedora Emelianenka, má rekord 28-7-1. Minulý rok v decembri mal na RCC 5 zápasiť, no z dôvodu obnovenia starého zranenia musel zo zápasu odstúpiť. Emelianenka vtedy nahradil Mikhail Mokhnatkin, ktorý podľahol Barrosovi na body.

Emelianenko sa naposledy objavil na podujatí WFCA 50 v auguste minulého roka, kde bojoval s veteránom Bellatoru Tonym Johnsonom. Zápas sa skončil remízou. Predtým Emelianenko na turnajoch RCC zvíťazil nad veteránmi UFC - Viktorom Peštom a Gabrielom Gonzagom.
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)