Sen fanúšikov sa stane skutočnosťou už o osem dní

Už len osem dní delí českých a slovenských fanúšikov od splnenia dávneho sna. UFC už budúci týždeň po prvý raz zavíta do Prahy.

O2 aréna bude hostiť galavečer s názvom UFC Fight Night 145, či ak chcete UFC on ESPN+ 3. V hlavnom zápase sa predstavia elitné poloťažké váhy Jan Blachowicz a Thiago Santos.

Hoci boli očakávania divákov o čosi smelšie, na turnaji sa napokon predstaví iba jediná domáca zástupkyňa. Lucie Pudilová tu absolvuje svoju premiéru v mušej váhe, keď sa stretne so skúsenou Liz Carmouche, niekdajšou vyzývateľkou slávnej Rondy Rousey.

V súvislosti s podujatím v Českej republike sa pritom hovorilo dlhšie. A ako sa ukázalo, UFC sa s touto myšlienkou skutočne pohrávalo už niekoľko rokov. „Jednania s UFC sa začali asi pred troma rokmi. Blízko k dohode sme boli už minulý rok v júni, no UFC si nakoniec vybralo inú destináciu. Seriózne rokovania ohľadom blížiaceho sa galavečera začali v septembri uplynulého roka," prezradil na minulotýždňovej tlačovej konferencii Jaroslav Svoboda, riaditeľ programového oddelenia pražskej O2 arény.

Divácky záujem je obrovský. To dokázal predaj vstupeniek. Veď najväčšia česká aréna bola vypredaná hneď po pár hodinách. „Od UFC sme dostali pozitívnu spätnú väzbu. Verím a dúfam, že UFC sa do Prahy ešte v budúcnosti vráti," dodal Svoboda.

Turnaj bude v Čechách a na Slovensku tradične vysielať televízny kanál Nova Sport 2. Diváci si však budú môcť na televíznych obrazovkách vychutnať aj predzápasy, čo nebýva zvykom. Živý prenos sa začne v sobotu 23. februára už od 16:30.

Foto: Radek Cihla
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)