Bellator 216: "MVP" naďalej bez porážky (záznam + zostrihy zápasu)

Duel Michaela "Venom" Pagea a Paula Daleyho sľuboval postojársky stret dvoch veľkých hviezd britského MMA. Daley je vyhláseným knokautérom, zatiaľ čo Page je oproti svojim súperom vždy o krok vpred.

Page je vďaka svojej technickej vyspelosti v strikingu považovaný za supertalent, no často mu je vyčítané, že sa vyhýba kvalitnejším protivníkom.

To sa však už po dnešku povedať nedá. Page sa stretol so svojím veľkým rivalom, krajanom Paulom Daleym. Je len ťažko pochopiteľné, prečo tento zápas neprebehol na území Británie, ale namiesto toho v Spojených štátoch, no hlavné asi je, že diváci sa dočkali.

Začiatok duelu bol veľmi vlažný. Obaja boli opatrní, nikto nechcel spraviť prvý krok. To bolo najmä z Daleyho strany prekvapujúce, no zároveň išlo o prejav stanovenej taktiky, s ktorou do súboja prišiel Daley a jeho tím. Vyčkávať a v žiadnom prípade sa nepustiť do Pageovej hry.

Aj minimum úderov v prvom kole Pageovi zrejme stačilo na zisk úvodného dejstva. Od druhého kola sa už ale osmelil i Daley, ktorý sa na jeho pomery mimoriadne netradične snažil preniesť duel na zem. To sa mu aj viackrát podarilo a po troch kolách už priebežne viedol na bodových lístkoch.

V štvrtom kole sa však Page vrátil do súboja a o výsledku zápasu rozhodla posledná päťminútovka. Tá podľa názoru všetkých troch bodových arbitrov patrila Pageovi, ktorý si po jednohlasnej výhre pomerom 48-47 vylepšil svoju bilanciu v MMA na 14-0.

Zostrihy zápasu:

Záznam zápasu:

 

Foto: USA Today
Kam ďalej

Máme za sebou najväčší turnaj v dejinách československej scény!Jakub Müller: To bych radši podal ruku nakaženému morem než KradešoviPrinesieme divákom krvavú šou, odkazujú Sayah a RadziszewskiHľadá si Conor McGregor nového trénera?Petr Kareš prehovoril, s najväčšou pravdepodobnosťou odíde z XFNPetr ´Píno´ Ondruš s najväčšou pravdepodobnosťou nahradil Petra Kareša v úlohe promotéra XFN