UFC Phoenix: Ngannou opäť úradoval, Velasquezovo prekliatie pokračuje


Francis Ngannou dal znova hlasne najavo, že s ním treba počítať.

Ngannou zakončil nie príliš vydarený rok 2018 dôležitou výhrou nad Curtisom Blaydesom, na ktorú chcel nadviazať víťazstvom nad bývalým šampiónom Cainom Velasquezom. To sa kamerunskému rodákovi aj podarilo, keď Velasqueza ukončil údermi už po 26 sekundách súboja!

Pred rokom ho po prehre so Stipem Miocicom v titulovom zápase mnohí odpisovali a snáď ešte horšie to s ním vyzeralo po dueli s Derrickom Lewisom. Ngannou sa však dokázal pozbierať a teraz sa o ňom opäť môže hovoriť ako o možno najväčšej hrozbe v súčasnej ťažkej váhe. „V prvom rade sa chcem všetkým poďakovať, naozaj si vážim podporu fanúšikov, organizácie či ESPN. Túto výhru by som chcel venovať mojej tete, ktorá nás nedávno navždy opustila. Ľudia, sľubujem, som späť, ako som už povedal, som späť!" uviedol Ngannou po výhre.

Dôvod na smútok mal dvojnásobný bývalý šampión ťažkej váhy Cain Velasquez. Ten sa do oktagonu znova postavil po takmer 1000 dňoch, no príliš dlho sa v ňom neohrial. Po krátkom, avšak veľmi tvrdom Ngannouovom údere Cain stratil rovnováhu, navyše to vyzeralo tak, že si aj poranil koleno. 

Okamžite sa pritom vynorili špekulácie, že Velasquez už do súboja nastúpil so zranením. Dokazovať by to malo video zo záveru jeho verejného tréningu, ktorý Cain ukončil práve v momente, kedy sa „pošmykla" jeho ľavá noha.

(7:45)

Je ťažké predpokladať, kam povedú ďalšie kroky budúceho člena Siene slávy. 36-ročný Mexičan už pred týmto duelom spomínal, že v budúcnosti by mohol prejsť do WWE, no na pozápasovej tlačovej konferencii odmietol zaujať jasné stanovisko. „Uvidíme, čo bude ďalej."

Dnešným zápasom tak pokračuje prekliatie Caina Velasqueza. Velasquez bol hviezdou hlavného zápasu podujatia UFC on Fox 1 a dnes bol súčasťou hlavného zápasu prvého galavečera vysielaného na hlavnom kanále ESPN. Oba duely mu však vôbec nevyšli, keď ich prehral na KO, a to dokopy za 90 sekúnd. 

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND