Titul je cieľ každého športovca, hovorí Michal ‘Šaman‘ Dobiáš

Ak hovoríme o stáliciach slovenského MMA neba, ktoré zatiaľ ale nemajú také postavenie, aké by si zaslúžili, reč by určite padla na Michala Dobiáša. Je to totiž ´Šaman´, ktorý zastupuje tú tradičnú starú školu, ktorá nevyhľadáva svetlá reflektorov a pohybuje sa skôr na menších galavečeroch.

Všetko sa ale môže zmeniť už v apríli, keď organizácia Pit Cage Fighting predstaví nabitý 20. turnaj plný hviezd. A jednej z nich bude čeliť aj Dobiáš. Veď Kamil Cibiński je legendou slovenského MMA. „Je to skvelý bojovník a človek, ktorý prispel k popularite tohto športu,” vzdáva rešpekt Dobiáš, ktorý svoju prípravu ako vždy absolvuje v Bratislave a v Nitre s tými najlepšími z OFA, Jungle bjj a Pästiar Nitrava.

Dobiáš je momentálne na víťaznej vlne, keď dokázal vyhrať zo svojich posledných štyroch zápasov tri, pričom jeho dve aktuálne výhry skončili na submission. Cibiński bude ale bezpochyby jedna z najťažších prekážok, čoho si je vedomý aj ´Šaman´. „Myslím si, že má hlavne dobre nastavenú hlavu na zápas, a to je asi základ,” pokračuje Michal, ktorý bude mať v rohu zrejme zasa pre MMA bojovníka netradične postojára Erika Matejovského. „Je to skvelý bojovník a stratég, ktorý mi vie vždy dobre poradiť a nastaviť ma na výhru.”

Okrem ostro sledovaného súboja Dobiáš vs Cibiński ale PCF 20 ponúkne aj ďalšiu lahôdku. Titulový zápas medzi Mariuszom Radziszewskim a Mohamedom Sayahom. A práve titul welterovej váhy je cieľom aj Michala Dobiáša!

“Titul je cieľ každého športovca, kto by ho teda nechcel. Pracujem na sebe každý deň, robím všetko pre to, aby som bol najlepší a toto by bol ďalší krok na mojej ceste.”
Kam ďalej

Máme za sebou najväčší turnaj v dejinách československej scény!Jakub Müller: To bych radši podal ruku nakaženému morem než KradešoviPrinesieme divákom krvavú šou, odkazujú Sayah a RadziszewskiHľadá si Conor McGregor nového trénera?Petr Kareš prehovoril, s najväčšou pravdepodobnosťou odíde z XFNPetr ´Píno´ Ondruš s najväčšou pravdepodobnosťou nahradil Petra Kareša v úlohe promotéra XFN