Mate Kertész: Na tej atmosfére som sa okamžite stal závislým (rozhovor)


Po zápase s Kozmom si hovoril o tom, že podľa názoru tvojho trénera si v klietke ukázal len 70% zo svojho celkového potenciálu. Rovnako si avizoval, že poriadne zapracuješ na svojom wrestlingu a BJJ. Ako si sa teda od novembra zlepšil v týchto oblastiach?

Áno, pracujem na tom vlastne od momentu, kedy som opustil klietku po súboji s Kozmom. Rolujem s kvalitnejšími borcami a veľa času venujem aj wrestlingu. Dúfam, že v mojom ďalšom zápase si každý všimne progres, ktorý som urobil."

Na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu si vlastne po prvý raz zápasil pred takým veľkým publikom. V Ostrave sa očakáva dokonca ešte väčšia návšteva. Ako sa tešíš na plnú Ostravar arénu?

Na tej atmosfére som okamžite stal závislým. Hneď po tom zápase som to chcel zažiť znova, vravel som ´poďme na to, ešte raz!´. Skvelá atmosféra bude pre mňa výhodou."

Si pripravený na tvojho nasledujúceho súpera, Radovana Úškrta? Už vieš, čo by malo naňho platiť?

Samozrejme, napozerali sme si ho. Snáď to bude zápas plný akcie."

Čo od teba môžeme čakať? Kde by mali byť tvoje výhody?

Ľudia už ma v Oktagone videli dvakrát. Už vedia, čo odo mňa môžu očakávať, no mojou výhodou bude určite mentalita po týchto dvoch zápasoch."

Čo hovoríš na to, že o titul bude teraz proti Kozmovi zápasiť Samuel Krištofič?

Ak má príležitosť a je pripravený, bude zápasiť s Kozmom. Duel s Kozmom by určite vzal Krištofič, Boráros, Rado a, samozrejme, aj ja. Gábor je, žiaľ, zranený, mňa čaká súboj s Radom, takže Krištofič využil šancu."

Ako dopadne duel Kozmu s Krištofičom? Obháji Kozma svoj opasok?

Áno, obháji. Dlhých päť kôl, no čas bude hrať v prospech Kozmu. Na "Piráta" čaká veľká diéta, aby vôbec spravil váhu, čo by sa mohlo odraziť na jeho výkone."

Ak by si si mal vybrať, s kým by si chcel zápasiť radšej? Želáš si výhru Kozmu, aby sa ti naskytla príležitosť na odvetu? Plánuješ si v prípade tvojho víťazstva požiadať o titulový duel?

Iste, taký je môj plán. A samozrejme, chcem vidieť výhru Kozmu. Odveta a o titul, najlepšia možná kombinácia."

Pred niekoľkými mesiacmi sa na internete objavili špekulácie ohľadom možného podujatia organizácie Oktagon v Budapešti. Vieš o tom niečo?

Úprimne, neviem o tom veľa, avšak bolo by to vynikajúce."

Ak by sa Oktagon predsa ukázal v Budapešti, ty by si musel byť hlavnou hviezdou toho turnaja, však?

Odveta, titulový zápas a v Budapešti. To by bol splnený sen. Bolo by skvelé ukázať nádheru tohto športu aj ľuďom v Maďarsku. Bolo by to naozaj úžasné."

V Budapešti sa v posledných dvoch rokoch predstavil Bellator. Na jednom z týchto galavečerov si dokonca zápasil. Nešepká sa v zákulisí o tom, či sa tento rok Bellator znova vráti do Maďarska?

Áno, počul som o tom, vraj opäť prídu aj tento rok. Asi sa im Budapešť zapáčila."

Foto: Oktagon MMA

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND