Máme za sebou najväčší turnaj v dejinách československej scény!

Fanúšikovia sa dočkali. UFC včera po prvý raz v histórii zavítalo do Českej republiky. 

Do pražskej O2 arény podľa oficiálnych údajov prišlo 16 583 divákov, ktorí spolu za lístky zaplatili viac než jeden milión a šesťstotisíc dolárov. 

Podľa vyhlásenia UFC išlo o finančne najprospešnejšiu akciu v dejinách O2 arény a rovnako o najväčší MMA galavečer, aký kedy prebehol v Česku alebo na Slovensku.

Domáci priaznivci síce neskrývali sklamanie po prehre Lucie Pudilovej, no turnaj celkovo ponúkol viacero zaujímavých zápasov a ukončení.

V hlavnom zápase podujatia sa zaskvel Thiago Santos, ktorý si vďaka výhre nad Janom Blachowiczom odnáša aj 50-tisícový bonus za výkon večera. Spoločne s ním si výplatnú pásku vylepšili i Stefan Struve, Michal Oleksiejzcuk a Dwight Grant.

Turnaj UFC Praha jednoznačne môžeme označiť za úspešný, čo potvrdil tiež viceprezident UFC David Shaw. Shaw okrem toho naznačil, kedy by sa UFC mohlo do Česka vrátiť. „Nemyslím, že sa tak stane budúci rok, ale vidím to skôr na rok 2021. 2021 alebo troška neskôr. Keď už sa ukážeme v novom regióne, máme tam dlhodobé plány. Takže sa sem v budúcnosti určite vrátime," uviedol Shaw na pozápasovej tlačovej konferencii.

Shaw prezradil, že hoci sa na dnešnej na karte objavila len v súčasnosti jediná Češka v UFC Lucie Pudilová, čoskoro by sme sa mohli dočkať aj podpisu iných bojovníkov z týchto končín. „Sean Shelby (hlavný matchmaker UFC, pozn. red.) celý týždeň získaval informácie o tunajších zápasníkoch, rozprával sa s osobami, ktoré tejto scéne rozumejú."

Galavečer UFC Praha tak opäť posunul domácu scénu o krok ďalej. 

Foto: UFC
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)