Najväčší outsider turnaja UFC Praha Ismail Naurdiev vyškolil veterána Prazeresa

Ismail Naurdiev (18-2) ukončil na turnaji UFC Praha osemzápasovú víťaznú šnúru favorita Michela Prazeresa (26-3). Na prípravu mal pritom len dva týždne, pričom vo februári si ešte aj odbil premiéru v organizácií XFN, kde porazil Paulistenia Rochu za 36 sekúnd na TKO.

Okrem jednozápasovej účasti v XFN sa Ismail dostal do povedomia fanúšikov česko-slovenskej scény aj trashtalkom, ktorý si počas spoločného pôsobenia v ACB vymieňal s Patrikom Kinclom. Patrikovi vtedy adresoval početné výzvy na zápas, no nakoniec k spoločnému stretu nedošlo. Kincl mu vyčítal najmä úroveň fighterov, proti ktorým nastupoval.

Premiérou v UFC však Naurdiev musel presvedčiť aj najväčších kritikov, ktorí mu proti Prazeresovi nedávali veľa šancí.

"Je to moje prvé víťazstvo v UFC a je to úžasné. Som šťastný, cítim sa dobre. Viem, že Michel je tvrdý chlap, ale prisahám Bohu, vedel som, že zvíťazím. Bol som silný a sebavedomý," hovorí Naurdiev.

"Nemyslel som, že to bude trvať tak dlho, myslel som si, že ho knokautujem skôr. Mal som len dva týždne na prípravu na tento súboj v Prahe. Robil som veľa šprintov a kardio tréningov, aby som sa pripravil," dodáva 22-ročný talent, ktorý žije a trénuje v rakúskom Salzburgu.
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda