Najväčší outsider turnaja UFC Praha Ismail Naurdiev vyškolil veterána Prazeresa

Ismail Naurdiev (18-2) ukončil na turnaji UFC Praha osemzápasovú víťaznú šnúru favorita Michela Prazeresa (26-3). Na prípravu mal pritom len dva týždne, pričom vo februári si ešte aj odbil premiéru v organizácií XFN, kde porazil Paulistenia Rochu za 36 sekúnd na TKO.

Okrem jednozápasovej účasti v XFN sa Ismail dostal do povedomia fanúšikov česko-slovenskej scény aj trashtalkom, ktorý si počas spoločného pôsobenia v ACB vymieňal s Patrikom Kinclom. Patrikovi vtedy adresoval početné výzvy na zápas, no nakoniec k spoločnému stretu nedošlo. Kincl mu vyčítal najmä úroveň fighterov, proti ktorým nastupoval.

Premiérou v UFC však Naurdiev musel presvedčiť aj najväčších kritikov, ktorí mu proti Prazeresovi nedávali veľa šancí.

"Je to moje prvé víťazstvo v UFC a je to úžasné. Som šťastný, cítim sa dobre. Viem, že Michel je tvrdý chlap, ale prisahám Bohu, vedel som, že zvíťazím. Bol som silný a sebavedomý," hovorí Naurdiev.

"Nemyslel som, že to bude trvať tak dlho, myslel som si, že ho knokautujem skôr. Mal som len dva týždne na prípravu na tento súboj v Prahe. Robil som veľa šprintov a kardio tréningov, aby som sa pripravil," dodáva 22-ročný talent, ktorý žije a trénuje v rakúskom Salzburgu.
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)