Petr Kareš prehovoril, s najväčšou pravdepodobnosťou odíde z XFN

FOTO: Czechfighters.cz

To, o čom sa už dlhšie špekulovalo, bude zrejme čoskoro skutočnosťou. Po dlhej odmlke sa dnes na sociálnych sieťach vyjadril Petr Kareš k aktuálnej situácii v XFN. Podľa promotéra českej organizácie sa jeho účinkovanie blíži ku koncu, keď má pred sebou ešte dva turnaje, po ktorých zrejme organizáciu opustí.

„Poté, co XFN úspěšně zvládne Brno a představíme kartu na 7.6. O2 arény, kde najdete souboje, které věřím XFN nakopnou zpět, tak zvážím svůj odchod z vedení XFN. Necítím podporu fanoušků a chyb se stalo opravdu již mnoho.”

Okrem toho sa Kareš vyjadril aj k odchodu Davida Dvořáka, ktorý svoje rozhodnutie oznámil včera. Dôvodom mali byť neuhradené financie zo strany XFN, ktoré David potrebuje na prípravu do ďalších duelov. Promotér XFN túto situáciu nepoprel a prisľúbil skoré vyrovnanie záväzkov nielen s Dvořákom, ale aj s ďalšími bojovníkmi.

“Ztráta Davida Dvořáka mě velmi mrzí a považuju ji za své manažerské selhání. S Davidem se budu snažit potkat po jeho návratu ze zahraničí a vše mu osobně vysvětlím napřímo i s omluvou a proberu s ním jeho budoucnost, protože je to skvělý zápasník a věřím, že i člen #XFNFamily,” vyjadril sa Kareš a dodáva, že XFN prechádza od odchodu Karlosa Vémolu krízou, ktorá spôsobila zastavenie predajov, vracanie vstupeniek, ale aj stratu sponzorov.

“Pravdou je, že nemáme v důsledku toho vypořádané smlouvy ze 3 zápasníky, se kterými jsme domluveni na řešení. Všichni tito 3 zápasníci mají uhrazeno již více, než 60-80% svých odměn. Zápasníkům na kartě XFN 17 budeme hradit jejich nástup do zápasu dopředu.”

Kareš ale fanúšikov ubezpečil, že usilovne pracujú na podujatí XFN 17 a situácia sa postupne stabilizuje. Uvidíme teda, či sa XFN podarí v dohľadnom čase dostať z tejto nelichotivej situácie.
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda