Roland Čambal sa vracia domov, v hlavnom zápase večera!


Rolanda Čambala čaká ďalší zápas. Tentokrát to ale bude o to výnimočnejšie, keďže sa 23. marca na podujatiaí Cage Fighting 6 predstaví na domácej pôde v Nových Zámkoch. V hlavnom zápase večera bude čeliť Ukrajincovi Maximovi Sorokovi, ktorý ho mal preveriť už začiatkom februára.

„Na zápas sa teším a to hlavne z dôvodu, že sa uskutoční duel, ktorý sa na poslednú chvíľu musel v Trenčíne zrušiť, hovorí Čambal. „Som rád, že super Maxim Soroka sa zachoval férovo a ponúkol mi, že proti mne nastúpi na hocakom inom turnaji, keď si dolieči svoje zranenie.“

Ďalším z dôvodov radosti je fakt, že Čambal nemusí čakať pol roka na ďalší zápas, keďže situácia v XFN, pod ktorou mal pôsobiť, je momentálne napätá. S XFN nemám problém. Čo sa týka financií, je všetko v poriadku, akurát ma mrzí, že som mal u nich zápasiť častejšie ako sa deje. Už to bude pomaličky rok a zápasil som len na XFN 14. Ja zápasy potrebujem, lebo je to moja práca a bez práce niesu makové koláče,“ pokračuje stredná váha a dodáva, že zatiaľ nie je vôbec istý ani potencionálny zápas s Ducárom v O2 aréne.

S ďalšími zápasmi môže Roland taktiež zbierať nové skúsenosti, ktoré sa mu zídu aj do trénerskej kariéry, ktorú chce naplno rozvinúť po ukončení aktívnej kariéry bojovníka. Soroka ale nebude ľahkou prekážkou. Súpera poznám, psychicky som sa na neho pripravoval, takže tie pocity sú úplne iné, ako keď čakáte koho vám donesú. Teraz je hlava uz nastavená presne na neho, takže je to o to jednoduchšie a môžem sa v príprave sústrediť na iné veci.

Vo svojom minulom zápase Čambal predpovedal, že súpera ukončí omoplatou, nakoniec ale z toho bol technický knokaut. Aj preto tentokrát výsledok zápasu radšej tipovať nebude. „Mne tieto predpovede nejak nejdú, tak sa sám nechám prekvapiť. Pôjdem skôr po výhre na body, nech je zápas dlhý, taktický, ale zároveň pozerateľný.

Už pred zápasom v Nových Zámkoch Čambal prízvukuje, že ak si zo zápasu neodnesie zranenie, chcel by bojovať zas už v apríli. Od zástupcu RSC Gym Nové Zámky tam môžeme tento rok očakávať veľa muziky.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND