UFC 235: Usman dominoval, Jones sa takmer obral o výhru (+zostrihy)

Jedinečný Jon Jones opäť raz ukázal, aká obrovská je priepasť medzi ním a zvyškom sveta. Jones však zároveň potvrdil, že jeho najväčším nepriateľom je on sám, keď sa v závere štvrtého kola takmer obral o výhru.

Jones bol na koni od úplného úvodu a Smith sa nedostal skoro vôbec k ničomu. Šampión poloťažkej divízie pritom rozhodne nešiel do súboja na sto percent, skôr to vyzeralo tak, že si chce vyskúšať novinky vo svojom arzenáli.

To vlastne Jones aj potvrdil v pozápasovom rozhovore. „Cítil som sa ako Randy Couture, držal som ho na klietke a postupne spracovával. Bola to iná časť mojej hry, no myslím si, že to bolo nevyhnutné."

Jones si postrážil akýkoľvek náznak nebezpečenstva, avšak na konci štvrtého dejstva takmer zahodil isté víťazstvo. Jones zasiahol Smitha ilegálnym kolenom a táto situácia pokojne mohla dopadnúť diskvalifikáciou.

Smith ale chcel pokračovať a hlavný arbiter duelu Herb Dean tak len vzal Jonesovi dva body. Dá sa povedať, že Jones z toho vyviazol veľmi dobre.

Krátke oficiálne zostrihy zápasu Jones-Smith:

Zatiaľ čo v hlavnom zápase večera sa prekvapenie nekonalo, svojho nového kráľa spoznala welterová váha. Kamaru Usman vymazal favorizovaného Tyrona Woodleyho, a to spôsobom, aký neočakával azda nikto.

Woodley sa nedokázal vvymaniť z tlaku, ktorý naňho Usman vyvíjal a v štvrtom kole sa už zdalo, že Woodley bude dokonca ukončený.

„Možno nie som najlepší striker a ani najlepší wrestler. No keď sa bavíme o komplexnom boji, som momentálne najlepšou welterovou váhou na svete," prehlásil po víťazstve nový šampión Usman.

Kamaru Usman, nigerijský rodák, sa stal prvým šampiónom UFC pochádzajúcim z Afriky.

Krátke zostrihy zápasu Woodley-Usman:

Foto: MMAFighting.com
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko