UFC 235: Usman dominoval, Jones sa takmer obral o výhru (+zostrihy)


Jedinečný Jon Jones opäť raz ukázal, aká obrovská je priepasť medzi ním a zvyškom sveta. Jones však zároveň potvrdil, že jeho najväčším nepriateľom je on sám, keď sa v závere štvrtého kola takmer obral o výhru.

Jones bol na koni od úplného úvodu a Smith sa nedostal skoro vôbec k ničomu. Šampión poloťažkej divízie pritom rozhodne nešiel do súboja na sto percent, skôr to vyzeralo tak, že si chce vyskúšať novinky vo svojom arzenáli.

To vlastne Jones aj potvrdil v pozápasovom rozhovore. „Cítil som sa ako Randy Couture, držal som ho na klietke a postupne spracovával. Bola to iná časť mojej hry, no myslím si, že to bolo nevyhnutné."

Jones si postrážil akýkoľvek náznak nebezpečenstva, avšak na konci štvrtého dejstva takmer zahodil isté víťazstvo. Jones zasiahol Smitha ilegálnym kolenom a táto situácia pokojne mohla dopadnúť diskvalifikáciou.

Smith ale chcel pokračovať a hlavný arbiter duelu Herb Dean tak len vzal Jonesovi dva body. Dá sa povedať, že Jones z toho vyviazol veľmi dobre.

Krátke oficiálne zostrihy zápasu Jones-Smith:

Zatiaľ čo v hlavnom zápase večera sa prekvapenie nekonalo, svojho nového kráľa spoznala welterová váha. Kamaru Usman vymazal favorizovaného Tyrona Woodleyho, a to spôsobom, aký neočakával azda nikto.

Woodley sa nedokázal vvymaniť z tlaku, ktorý naňho Usman vyvíjal a v štvrtom kole sa už zdalo, že Woodley bude dokonca ukončený.

„Možno nie som najlepší striker a ani najlepší wrestler. No keď sa bavíme o komplexnom boji, som momentálne najlepšou welterovou váhou na svete," prehlásil po víťazstve nový šampión Usman.

Kamaru Usman, nigerijský rodák, sa stal prvým šampiónom UFC pochádzajúcim z Afriky.

Krátke zostrihy zápasu Woodley-Usman:

Foto: MMAFighting.com

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play