Dana White by rád videl zápas Jon Jones vs. Thiago 'Marreta' Santos


Prezident UFC Dana White po UFC 235 už teraz myslí na ďalší zápas pre Jona Jonesa (24-1 MMA, 18-1 UFC). Po jeho úspešnej obhajobe titulu v sobotu v Las Vegas proti Anthonymu Smithovi (31-14 MMA, 7-4 UFC) šéf UFC hľadá ďalší potenciálny zápas pre "Bonesa", ktorý povedal, že chce v tomto roku zostať aktívny.

Vo Whiteovej mysli je Thiago "Marreta" Santos (21-6 MMA, 13-5 UFC) najpravdepodobnejším uchádzačom o titulovú šancu.

"Mám rád ten zápas s Thiagom Santosom," povedal White novinárom na tlačovej konferencii po UFC 235. "Mám rád tento súboj. Rád by som ho videl čeliť Jonovi Jonesovi."

Santos má od svojho prestupu zo strednej do poloťažkej váhy šnúru troch víťazstiev v rade. Jeho posledný zápas, ktorý prebehol iba týždeň pred UFC 235, máme ešte čerstvo v pamäti. Na turnaji UFC Praha (UFC on ESPN + 3) porazil dovtedajšiu svetovú štvorku poloťažkej váhy Jana Blachowicza v treťom kole na TKO.

Po ukončení Blachowicza Brazílčan povedal, že by šokoval svet, ak by dostal šancu proti Jonesovi. Teraz sa zdá, že má k tomuto zápasu blízko, a to hlavne kvôli štýlu boja.

"Thiago vyzerá neuveriteľne na túto váhu, je veľký, mám rád jeho bojový štýl a keď dáte Jona Jonesa do týchto zápasov, tak žiari," povedal White. "Jones je jeden z tých chlapov, ktorí stúpajú na úroveň svojho súpera...Myslím, že Thiago Santos bude jedným z tých chlapov, ktorí prídu agresívne, budú chodiť dopredu a dajú vám taký druh boja, v ktorom ste zvyknutí vidieť Jona Jonesa," dodáva White.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND