Covington tvrdí, že Usmanov manažér sa mu vyhrážal smrťou (+video stretu)

Kamaru Usman po dominantnom výkone na podujatí UFC 235 na tróne welterovej váhy takmer po troch rokoch vystriedal v zápase nevýrazného Tyrona Woodleyho. Usman sa stal prvým šampiónom UFC pochádzajúcim z Afriky, no oslavy titulu si po dueli príliš dlho vychutnávať nemohol.

V Kasíne Palms totiž Usman narazil na svojho prvého vyzývateľa, Colbyho Covingtona, a na mieste ihneď vznikla poriadne dusná atmosféra. Prítomný bol aj Usmanov kontroverzný manažér Ali Abdelaziz, ktorý sa dokonca pokúšal Covingtona udrieť v rade pred bufetom.

Covington bol v pondelok hosťom šou Ariela Helwaniho, a tak ponúkol svoj pohľad na vec. „Čakal som v rade pred bufetom. Iba som si chcel dať krabie nohy. Čo už si človek ani nemôže dopriať krabie nohy? Nemôžu nechať šampióna na pokoji aspoň pri jedle? Lenže zrazu došiel Marty (Usman), ten teroristický potkan Ali a nejaký ďalší Sasquatch (inak aj Bigfoot), začali tam do každého strkať a ohrozovali životy nevinných detí a jednej tehotnej ženy."

„Tá tehotná pani kričala, aby prestali, no oni si nedali pokoj. Ali do každého sácal, snažil sa robiť scény, Usman kričal, že si po mňa príde a ten Sasquatch sa snažil udrieť môjho kamarára a mňa. Úplná komédia. Stále neverím tomu, že vo Vegas sa môžu diať takéto veci."

Hoci údajne nevyprovokoval celý incident a ani na okamih podľa všetkého nebol agresorom, bol to práve Covington, kto bol vyvedený z kasína, kam teraz nesmie vstúpiť. Usman a aj Abdelaziz vraj pochodili omnoho lepšie. 

„Viem, že Palms vlastnia Ferttitovci. Tomu teroristickému potkanovi nič nespravili a tiež nechceli zapríčiniť, že Marty bude deportovaný naspäť do Nigérie ešte predtým, ako mu nakopem zadok. Dostal som zákaz vstupu za to, že som nič neurobil. Hovoril som im len, že som profesionál a účty si vyrovnáme v klietke. Nechcem, aby Martyho deportovali do Nigérie predtým, ako sa o neho sám postarám v oktagone."

Covington okrem toho tvrdí, že Abdelaziz sa vyhrážal smrťou. „On viac v tejto krajine nemá čo robiť. Mal by byť deportovaný."

„Viete, čo mi ešte povedal? Vraj si ma nájde a zastrelí ma. Vraj ma zabije. Povedal mi to. Prisahám Bohu! Mám svedkov, ktorí to počuli."

Keďže Colby Covington by mal mať garantovanú šancu vyzvať Kamaru Usmana o jeho nový opasok welterovej divízie, najbližšie mesiace by mohli byť skutočne poriadne zaujímavé.
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)